У ПФУ назвали пенсіонерів, яким надається 100% знижка на комунальні послуги

Деякі українські пенсіонери можуть не платити за комуналку. Їм надається знижка у розмірі 100%. Однак для отримувачів такої пільги діють обмеження.

У ПФУ назвали пенсіонерів, яким надається 100% знижка на комунальні послуги - today.ua

У Пенсійному фонді України повідомили, що від сплати комуналки звільняються громадяни, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а також члени сім'ї померлого, який мав їх.

Знижка у 100% передбачена для українців, які працювали у селі чи селищі міського типу медичними, фармацевтичними чи педагогічними працівниками, фахівцями із захисту рослин, працівниками сільських бібліотек.

На пільгу можуть розраховувати громадяни, які раніше працювали у музеях, державних та комунальних навчальних закладах та закладах культури та проживають у сільській місцевості.

Знижка розповсюджується на всі види комунальних послуг. Пенсіонерів можуть звільнити від:

  • оплати житла та управління багатоквартирним будинком;
  • оплати централізованого постачання холодною та гарячою водою, водовідведення, газу, електропостачання, централізованого опалення та вивезення побутових відходів;
  • оплату зрідженого газу та твердого палива.

Є ще одна важлива умова для отримання такої щедрої пільги. Вона призначається при обліку сукупного доходу сім'ї, де живе пенсіонер. Обчислюється середньомісячний дохід на особу. За основу беруть шість місяців, що передують місяцю подання заявки на знижку.

Середньомісячний дохід сім'ї не повинен перевищувати величину доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу. Нинішнього року це 3760 грн. Таким чином, якщо дохід на людину перевищуватиме цю суму, отримати пільгу не вдасться.

У ПФУ назвали пенсіонерів, яким надається 100% знижка на комунальні послуги

Перегляд права на пільгу проводиться кожні 12 місяців. Нагадаємо, що громадянами з особливими заслугами перед Батьківщиною вважаються особи, які мають високі нагороди радянського періоду чи періоду незалежної української держави.

Раніше повідомлялося, що багато українців мають право на 250 гривень надбавки до пенсії, але не всі знають про це.

ДЖЕРЕЛОРБК