Деякі галузі економіки Німеччини відчувають гостру нестачу робочої сили. Незважаючи на те, що рівень працевлаштування в країні є досить високий, дефіцит кваліфікованих кадрів у Німеччині з кожним роком збільшується.
Згідно з нещодавнім дослідженням Німецького інституту економіки (IW), у 2022 році було запропоновано 1,3 мільйона робочих місць для кваліфікованих фахівців, але підходящих кадрів знайшлося лише на 670 000 з цих вакансій.
Таким чином, приблизно 630 000 вакансій, або майже 50 % відкритих вакансій у Німеччині на сьогоднішній день відчувають нестачу фахівців з необхідними навичками чи досвідом.
Які сфери в Німеччині відчувають нестачу кваліфікованих працівників
За статистикою, у Німеччині налічується близько 2,5 мільйонів осіб, які шукають роботу, але лише 1 мільйон із них належить до категорії кваліфікованих працівників. А саме таких кадрів – дефіцит.
Розглянемо галузі, які особливо сильно страждають від нестачі кваліфікованої робочої сили.
Освіта, сестринська справа, охорона здоров'я та соціальне забезпечення
Не секрет, що Німеччина гостро потребує лікарів та медсестер для підтримки своїх клінік, а на фоні тенденції старіння населення виникає ще й суттєва нестача людей у секторі догляду за літніми людьми.
З вчителями та працівниками дитячих садків ситуація така сама. За розрахунками KOFA, у 2022 році в цих секторах було близько 163 000 незаповнених вакансій, що складає 60% від загальної кількості робочих місць. І ця цифра з кожним роком зростає.
Виробництво та промисловість
За наявності досвіду роботи у сфері виробництва, виготовлення чи видобутку сировини (наприклад, видобутку вугілля) довго шукати роботу у Німеччині не доведеться. У цих галузях спостерігається гостра нестача кадрів. У 2022 році близько 53% відкритих вакансій так і залишилися незаповненими. Необхідних фахівців просто немає.
Право, бухгалтерський облік та менеджмент
Юристи, бухгалтери, фінансисти та бізнес-консультанти також дуже потрібні на ринку праці Німеччини. У цьому секторі економіки KOFA виявила нестачу майже 84 000 кваліфікованих працівників. Як і в інших галузях, тут також простежується досить чітка тенденція до зростання: якщо у 2021 році нестача кваліфікованих кадрів складала близько чверті пропозицій про роботу, то у 2022 році – вже третина.
Наука та інформаційні технології
Так звані предмети STEM (наука, техніка, інженерна справа та математика) мають великий попит практично скрізь, куди б ви не поїхали, і Німеччина не є винятком. Роботодавці, зокрема, активно шукають тих, хто має ступінь у галузі інформатики чи значні знання у цій сфері. Тільки у 2022 році майже 65 000 вакансій залишилися незакритими через відсутність кваліфікованого персоналу, що складає 55% від загальної кількості вакансій у цих галузях.
Раніше повідомлялося, які найбільш високооплачувані професії в Німеччині.