Навчання у виші не врятує студентів від мобілізаціїї, - нардеп Гришина

В Україні вчергове продовжили мобілізацію. Та, попри воєнний стан, деякі чоловіки мають право на відстрочку від призову. До такої категорії, зокрема, належать студенти коледжів і вишів, які навчаються на денній формі. Але навчання на стаціонарі не варто розцінювати як панацею від мобілізації.   

Навчання у виші не врятує студентів від мобілізаціїї, - нардеп Гришина - today.ua

Про можливу мобілізацію студентів розповіла народна депутатка України від Слуги Народу Юлія Гришина під час ефіру на каналі “КИЇВ 24” (https://t.me/c/1602242001/10378).

Отже, за словами народної обраниці, у разі загострення бойових дій мобілізації, скоріше за все, підлягатимуть і студенти. Юлія Гришина зазначила що цьогоріч відсоток громадян, охочих здобути вищу освіту, значно зріс. Причому, зростання відбулося за рахунок чоловіків.

Народна депутатка вважає, що такому “потягу до знань” посприяла саме мобілізація. Щоб отримати відстрочку від військової служби, багато чоловіків поповнили студентські лави. До такого висновку підштовхує і різке збільшення чисельності студентів віком від 30 до 39 років.

Юлія Гришина впевнена, що саме можливість уникнути мобілізації та відносно невисока вартість навчання у вишах, спонукають чоловіків зрілого віку вступати до навчальних закладів.

“Ми всі розуміємо що саме ситуація війни і можливість спокійно продовжувати навчання за достатньо невеликі кошти, які сьогодні в нас коштує вища освіта, дійсно дає можливість уникати мобілізації”, - каже народна обраниця.

Втім, нардеп від Слуги народу в такому стані речей не вбачає суттєвої перешкоди для мобілізаційного процесу. Юлія Гришина зауважила, що за потреби мобілізація буде проведена і серед студентів денної форми навчання. Звісно, для такого кроку потрібні серйозні передумови, а саме – загострення ситуації на фронті та необхідність у чисельній перевазі над ворогом.

"Якщо буде необхідно, якщо буде загострення ситуації, військове керівництво прийме рішення про те, що нам потрібна або загальна мобілізація, або розширення переліку категорій українців, які повинні бути мобілізовані, то це рішення буде прийнято. І нічого, ніхто, нікого не врятує від загальної мобілізації. Ні статус студента, ні будь які інші статуси", - наголосила народна обраниця.

Нагадаємо, у Міністерстві оборони відреагували на звернення ЗСУ щодо зниження граничного віку для призову на строкову службу. Таким чином, вікову межу для призову військовозобов'язаних можуть знизити з 27 до 25 років.