Нацкомісія оприлюднила, на скільки зростуть тарифи на воду: цифри по містах

Автор: Марченко Любов

В Україні анонсують зростання тарифів на воду. Вартість послуг планують підвищувати в два етапи. У різних містах подорожчання буде різним. Подекуди тарифи на воду зростуть до 30%. Платити дорожче українцям доведеться вже з 1 квітня.

Нацкомісія оприлюднила, на скільки зростуть тарифи на воду: цифри по містах - today.ua

Таку інформацію оприлюднила прес-служба Національгної комісії з питань енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Питання щодо подорожчання тарифів на воду та каналізацію "зависло" ще з кінця минулого року. Ще тоді  НКРЕКП готувала українцям "подарунок під ялинку". Але через якісь процедурні неузгодження питання відклали, давши можливість українцям ще кілька місяців митися без калькулятора в руках. Але тепер Нацкомісія взялася за вартість води із новим завзяттям.

Адже у найближчі півроку прогнозують також зростання тарифів на електроенергію, газ, а там і на тепло та гарячу воду. Отже, щоб не ошелешити українців відразу всім та одразу, влада, очевидно, вирішила запроваджувати тарифні новації поступово.

Популярні зараз

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Мобілізація посилилась: стали відомі зміни, що очікують на чоловіків з інвалідністю

Чиновники, які розглядали нові ціни на воду та визнали їх економічно обгрунтованими, переконують, що заклали в нові тарифи мінімальні витрати на водопостачання та водовідведення.

"З метою стримування фінансового навантаження на споживачів і водночас для забезпечення їх послугами централізованого водопостачання та централізованого водовідведення належної якості Регулятором було мінімізовано витрати у структурі тарифів", – пише прес-служба НКРЕКП.

Отже, вартість послуг із водопостачання та водовідведення планують підвищувати в два етапи: з 1 квітня та 1 липня.

Не підвищувати тарифи далі неможливо, переконують у Нацкомісії. Серед причин їхнього зростання називають такі: підвищення витрат на електроенергію, зростання вартості ремонтів та необхідність в оновленні водомереж, скорочення кількості споживачів приблизно на 10% (умовно кажучи, тепер суму, яку платила сотня людей, доведеться розбити на дев'ять десятків споживачів).

Отже, орієнтовно тарифи на воду будуть такими:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нацкомісія оприлюднила, на скільки зростуть тарифи на воду: цифри по містахНацкомісія оприлюднила, на скільки зростуть тарифи на воду: цифри по містах

Нагадаємо, вже цьогоріч зростуть тарифи на електроенергію, гарячу воду і тепло. Очевидно, стануть також вищим і тарифи на газ.