Українці житимуть в умовах обмеженого електропостачання, щонайменше, до кінця зими. Відновлення нормального цілодобового живлення триватиме поступово і почергового. Електропостачання населення – один із пріоритетів, але воно відбуватиметься аж у четверту чергу.
Про це стало відомо з інформації, яку опублікував у своєму Telegram прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
Отже, за словами Шмигаля, він доручив главі Міненерго визначити пріоритети у відновленні електропостачання. Вийшла така послідовність:
Перший пріоритет — критична інфраструктура, зокрема об’єкти водо- і теплопостачання та лікарні.
Другий пріоритет — об’єкти військово-промислового комплексу, що працюють на оборону країни.
Третій пріоритет — виробництво критично важливих товарів і продуктів. До них, зокрема, відносяться хлібопекарні, молокозаводи, інші харчові і не лише харчові підприємства.
Четвертий пріоритет — житловий сектор.
Лише після того, як буде відновлено нормальне електропостачання для цих чотирьох пріоритетних черг, візьмуться за відновлення живлення для решти споживачів.
Тим часом, голова Укренерго Володимир Кудрицький зазначає, що, незважаючи на масовані ракетні атаки на енергетику нашої країни, розпочаті ворогом з 10 жовтня, енергосистема вистояла. Цим ми завдячуємо, насамперед, українським військовим, завдяки яким більшість випущених ракет не долетіла до цілей. Крім того, героїчно працюють енергетики, які практично цілодобово трудяться над відновленням нормальної роботи енергосистеми. Завдяки спільним зусиллям, після останньої ракетної атаки не сталося блекауту. Українська енергосистема залишилася збалансованою і швидко відновлюється.
"Понад 1000 важких ракет і дронів було випущено по об’єктах енергетичної інфраструктури України з 10 жовтня. Ми пережили 8 великих хвиль і понад 10 менших ударів, передусім завдяки нашим героїчним Збройним силам. В деяких регіонах, в яких об’єкти зазнали ушкоджень, без перерви триває відновлення", — зазначив очільник Укренерго.
Відновлювальні роботи тривають одночасно на багатьох пошкоджених об'єктах, як державних, так і приватних. Енергетики відновлюють і об'єкти генерації, і систему передачі електроенергії.
Нагадаємо, українців попередили, що тарифи на електроенергію можуть підвищити ще до закінчення війни. Адже для відновлення енергосистеми треба багато грошей, а наші міжнародні партнери навряд чи потягнуть ще й такі затрати.