Today.ua

Накопичувальні пенсії для українців: як зміняться вимоги щодо віку та стажу

Накопичувальні пенсії в Україні впроваджуватимуть у три етапи, перший з яких розпочнеться не раніше 2023 року. Майбутніх пенсіонерів цікавить, чи не зміниться пенсійний вік та вимоги до стажу для отримання "другої" пенсії.

Один із ініціаторів запровадження накопичувальної пенсійної системи, голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова розповіла, що нових змін щодо стажу пенсіонерів поки що не планується.

За її словами, вимоги до трудового стажу підвищилися у 2017 році, і вони стосуватимуться як одержувачів солідарних, так і в майбутньому - накопичувальних пенсій.

В Україні вік виходу на пенсію визначає тривалість набутого страхового стажу. На сьогоднішній день необхідний трудовий стаж для виходу на пенсію у 60 років потрібно мати 29 років стажу, наступного – він буде вже 30 років, а 2024-го – 31 рік. І так до 2028 року тривалість страхового стажу, що дає право вийти на пенсію за віком, збільшуватиметься на 1 рік. У 63 роки можуть вийти на пенсію можуть чоловіки та жінки: у 2022 році – за наявності страхового стажу від 19 до 29 років, у 2023 – від 20 до 30 років стажу, і, відповідно, у 2028 році потрібно буде мати від 25 до 35 років стажу.

При досягненні 65 років на пенсію можуть вийти чоловіки та жінки за наявності страхового стажу не менше 15 років.

Дані вимоги до стажу стосуватимуться і одержувачів накопичувальних пенсій. Вони виходитимуть на пенсію, як і решта, тільки зможуть розпоряджатися тими коштами, які встигли накопичити під час трудової діяльності.

На першому етапі появи накопичувальних пенсій громадянам не потрібно буде платити жодної копійки зі своїх кишень. Пенсійний фонд розпочне робити перші внески у розмірі 2% від розміру зарплати українців, що стане своєрідною перевіркою нормального функціонування системи. Потім, на другому етапі, відрахування на майбутні пенсії будуть зобов'язані робити самі роботодавці, для працівників "пенсійні вклади" будуть добровільними. Третій етап матиме на увазі рівні вклади держави, роботодавця та самого працівника у рахунок майбутньої пенсії.

Нагадаємо, що запровадження накопичувальних пенсій держава вирішила розпочати з бюджетників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ