Накопичувальна пенсія в Україні: куди буде інвестовано пенсійні внески громадян

Автор: Лобанова Єлизавета

Накопичувальна пенсія буде впроваджена в Україні, але є ще багато недопрацьованих нюансів. Зокрема, громадянам поки що не повідомили, куди і як будуть інвестовані їхні пенсійні внески. Поки це питання не буде вирішено, впроваджувати накопичувальну систему відрахувань рано, вважає викладач Единбурзької бізнес-школи Іван Компан.

Накопичувальна пенсія в Україні: куди буде інвестовано пенсійні внески громадян - today.ua

Основні принципи впровадження накопичувальних пенсій в Україні описані в законопроекті № 9212, який передбачає створення Єдиного соціального реєстру замість Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, персональних електронних карт, облік і звітність платників у накопичувальній системі, інвестування державою пенсійні внески, а також можливість виключення з накопичувальної системи.

У документі сказано, що "пенсійні активи уповноваженого фонду не менш як на 80% складаються із цінних паперів, погашення та отримання доходу, за якими гарантовано Кабінетом Міністрів України".

Накопичувальна пенсія в Україні: куди буде інвестовано пенсійні внески громадян

Популярні зараз

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Учені фіксують масове просідання поверхні землі у різних регіонах планети: які країни підуть під воду

Пентагон розкрив номенклатуру першого пакету військової допомоги Україні: чи дадуть ATACMS

Проте експерта бентежить той нюанс, що 80% пенсійних активів мають бути українськими та деноміновані у гривнях, що створює суттєву проблему, оскільки гривня так і не стала валютою інвестування. Крім того, курс в Україні залежить від багатьох зовнішніх факторів, і гривня може будь-якої миті девальвувати. Ніхто не рекомендує громадянам зберігати свої заощадження у гривні, тому незрозуміло, як люди довірливо можуть ставитись до накопичувальних пенсій, принаймні при сьогоднішніх реаліях.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Такі фактори, як наявність корупції, висока інфляція, економіка у прірві, також не сприяють впровадженню накопичувальної системи найближчим часом. Хоча багато міністерств над цим питанням нині працюють, але процес запровадження цього етапу пенсійної реформи найімовірніше розпочнеться вже після війни, коли гривня буде стабільно міцною, і в країні буде існувати здорове конкурентне середовище для інвестицій.

Раніше повідомлялося, скільки реально українці мають щомісяця платити у накопичувальну пенсію у разі її впровадження.