Найдешевше м'ясо в Україні подорожчало на 30%

Курятина залишається найдешевшим та найпопулярнішим м'ясом в Україні. Кілограм курей у середньому коштує 58,8 грн. За останній місяць м'ясо подорожчало на 3%, а за рік - на 29%. Очікується, що ціни на м'ясо курей знову злетять після того, як влада значно підвищить податки для виробників.

Найдешевше м'ясо в Україні подорожчало на 30% - today.ua

За даними Мінагро, найдорожча курятина на сьогоднішній день продається на Київщині - 68 грн/кг, а найдешевша на Хмельниччині - 48 грн/кг.

Нові зміни до Податкового кодексу України негативно скажуться на виробниках курятини. До теперішнього моменту виробництво курятини в Україні працює за спрощеною системою оподаткування. Зокрема, більшість виробників птиці в країні сплачують тільки податок на землю. Після прийняття проекту закону №5600 птахівникам України доведеться платити податки в казну держави в повному обсязі. Частина виробників змушена буде припинити роботу, деякі підуть "в тінь.

Найдешевше м'ясо в Україні подорожчало на 30%

Другим за ціною м'ясом в Україні є свинина. Середня закупівельна ціна свинини наразі становить 91,1 грн/кг. Найдешевше м'ясо продається на Волині — по 72 грн/кг, а найдорожче на Київщині — 157 грн/кг. За рік свинина подорожчала на 7%.

Найдорожче в Україні коштує яловичина. В середньому виробники просять за кілограм яловичини 109,7 грн. Найдорожче яловичина вартує на Полтавщині — 165 грн/кг, а найдешевше на Житомирщині — 76 грн/кг. За місяць м’ясо подорожчало на 6%, а за рік — на 14%.

Нагадаємо, що буде з цінами на хліб, олію, крупи та м'ясо до кінця жовтня 2021 року.

ДЖЕРЕЛОagroter.com.ua