Нафтогаз удвічі знизив вартість газу для шкіл, дитсадків та лікарень

Нафтогаз запропонував бюджетним і релігійним організаціям в Україні новий тариф на газ, який обійдеться їм вдвічі дешевше, ніж будь-який інший місячний тариф. Школи, дитячі садки та лікарні зможуть закупити газ по 13,7 грн / кубометр, і ця ціна буде діяти для них до кінця 2022 року.

Нафтогаз удвічі знизив вартість газу для шкіл, дитсадків та лікарень - today.ua

Глава правління Нафтогаз Юрій Вітренко повідомив на своїй сторінці у Facebook про переваги цього контракту. Вартість газу буде залишатися фіксованою протягом 15 місяців, є можливість відстрочки платежу, а також вартість газу для бюджетників не включає ПДВ і вартість транспортування.

Нафтогаз не розраховує на отримання прибутку в межах даної пропозиції. Головна мета - почати вчасно опалювальний сезон в школах, лікарнях та інших бюджетних установах, наголосив Вітренко.Нафтогаз удвічі знизив вартість газу для шкіл, дитсадків та лікарень Постачальники накрутили ціни на газ в жовтні. Деякі з них запропонували бюджетним організаціям купити газ по 30-45 грн за кубометр, при цьому населенню тарифи не підняли. В Україні відсутнє державне регулювання тарифів, через що кожен постачальник встановлює свої ціни.

Щоб стримувати ціни на газ у новому опалювальному сезоні, Нафтогаз створив так звану балансуючу групу, куди увійшли ще 30 компаній, що постачають газ населенню. Ключове завдання цієї групи - забезпечити прийнятну ціну на газ для українських громадян.

Усі компанії будуть отримувати газ українського видобутку за однією ціною - 7,42 гривні за кубометр. При цьому Вітренко зазначив, що цей газ компанії не зможуть перепродавати на сторону, щоб заробити високу маржу за рахунок шокових цін, які сьогодні є на ринку, як було навесні 2021 року, коли дешевий газ Укргазвидобування призначений для населення, приватні оператори почали продавати промисловим підприємствам . Постачальники не мають право перепродувати газ нікому, крім населення.

Раніше повідомлялося, що Нафтогаз з жовтня переводить власників приватних будинків на новий газовий тариф.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua