Нафтогаз оприлюднив норми споживання, в межах яких відпускатиме газ своїм клієнтам під час опалювального сезону. Ці норми діятимуть для тих, хто перейде на новий тарифний план "Комфортний сезон", який Нафтогаз представив для своїх абонентів.
У "Комфортному сезоні" споживачам відпускатимуть газ за тим самим тарифом що й у річному "Фіксованому" тарифі. Відмінність – у тому, що абонент платитиме не за фактично спожитий обсяг газу, а рівними частинами щомісяця.
Розмір місячної платні становитиме 1/7 від платні за весь опалювальний сезон. При цьому клієнт із самого початку повинен буде зарезервувати обсяг газу, який він має спожити в опалювальному сезоні. Відповідно до цього обсягу буде нарахована загальна сума, яку згодом поділять на 7 рівних часток. Їх буде 7 через те, що тривалість опалювального сезону становитиме 7 місяців (із жовтня по квітень).
У Нафтогазі пояснили, що такий тариф на газ найбільш зручний для тих споживачів, які самостійно опалюють газом свої будинки. У них під час опалювального сезону розхід газу великий, і щомісяця різний. А Нафтогаз спростив їм життя, давши можливість щомісяця сплачувати за спожитий газ однакову суму – незалежно від того, скільки буде його спожито фактично. Це дасть змогу таким споживачам планувати свій сімейний бюджет і не вивертати кишень у найхолодніші зимові місяці.
Клієнт сам резервує собі обсяг газу, який він має намір отримувати за цим тарифним планом, спираючись на власний досвід споживання та на відповідні норми, які пропонує Нафтогаз за окремими типами споживання. Саме ці норми і спантеличили клієнтів Нафтогазу.
"Тип "Приготування їжі" (50 – 200 м3 газу на місяць), тип "Приготування їжі та підігрів води" (150 – 500 м3 газу на місяць), а також тип "Опалення" (800 – 20 000 м3 газу на місяць)", - значено в інформації від Нафтогазу.
Тобто, клієнт не може зарезервувати собі обсяг газу, менший за той, що зазначений для його типу споживання. Таким чином, абоненти, що використовують газ лише для приготування їжі, мають резервувати щонайменше 50 кубометрів газу на місяць. Ті, що використовують газ для приготування їжі та підігріву води – не менше 150 кубометрів, а ті, які ще й опалюють газом – не менше 800 кубометрові на місяць.
Клієнти вважають ці норми геть відірваними від реальності і дуже завищеними, про що й написали у своїх коментарях до публікації про новий тарифний план.
"У мене 12 кВт котлу буде дуже важко за місяць накрутити 800 кубів (я так розумію це мінімальна норма в місяць?) так як для цього йому потрібно буде працювати на максимумі своїх потужностей цілодобово. Щось тут з мінімальною нормою (800м3) не так. Взимку котел в холодні місяці накручує 400 м3/місяць, а тут мінімальна норма 800м3/місяць. Виходить потрібно буде сплатити гроші в два рази більше для зберігання їх на рахунках Нафтогазу";
" 200 кубів на приготування їжі? Це їдальня, чи що? 20 кубів влітку з підігрівом води";
" Хто використовує 200 кубів на приготування їжі ??", - пишуть у коментарях споживачі.
Нагадаємо, в Європі ціни на газ зростають. А тому в Україні вже цьогоріч відчутно зросте вартість опалення для населення.