Нафтогаз назвав вартість газу для своїх клієнтів з травня

Нафтогаз назвав ціну на газ, що залишається актуальною для всіх клієнтів постачальника у травні. Компанія вирішила не підвищувати тарифи для своїх клієнтів, залишивши вартість газу для них на рівні 7,96 грн за кубометр.

Нафтогаз назвав вартість газу для своїх клієнтів з травня - today.ua

Клієнтам Нафтогазу не потрібно звертатися нікуди для продовження контракту на наступний місяць. Постачальник продовжить його автоматично. На сьогоднішній день у 2,2 млн домогосподарств підписано договори з Нафтогазом.

Якщо ви хочете перейти від іншого постачальника до Нафтогазу, то подати заявку на приєднання до держкомпанії можна кількома способами:

  • через сайт підприємства;
  • через додаток Приват24;
  • у відділеннях "Нової пошти";
  • у відділеннях банків ПУМБ та Ощадбанк у регіонах, де не відбуваються активні бойові дії.

Для оформлення заявки потрібно надати паспорт, ІПН, документ про право власності на житло та згоду співвласника, якщо право власності оформлено на кількох власників житла, а також вказати персональний газовий номер об'єкта (16-значний код).

У зв'язку з тим, що влада повернула механізм ПСО – спеціальні зобов'язання, покладені на постачальників газу та передбачають продаж блакитного палива побутовим споживачам та виробникам теплової енергії за регульованими урядом цінами, багато постачальників змушені будуть піти з ринку через неможливість виконати поставлені перед ними вимоги.

Фактично можливість продавати дешевий газ населенню за новими умовами може лише одна компанія – НАК "Нафтогаз".

Нові ПСО припускають, що Нафтогаз зможе закуповувати у державних підприємств "Укргазвидобування" (УЗД) та "Чорноморнафтогаз" блакитне паливо, яке потім буде продано населенню виробникам тепла за ціною 7,24 грн/куб. м із урахуванням ПДВ.

Вартість газу, що передається "Нафтогаз Трейдинг" іншим постачальникам, має відповідати довоєнному рівню річного тарифу цих постачальників з урахуванням їхньої торгової надбавки (60 копійок за кубометр) та ПДВ. Відповідно до оновленого законодавства, заборгованість постачальників перед Нафтогазом до 15 травня не має зрости більш ніж на 10%, у порівнянні з 1 квітня.

Також кожен постачальник до 15 травня має надати "Нафтогазу" банківські гарантії на весь період майбутніх постачань ПСО (тобто на 5 місяців). Суму гарантії має бути визначено виходячи з обсягу пікових постачань газу у 2021 році. Сума, яку мають надати компанії до 15 травня, становить 8,5 млрд грн. (з розрахунку 1,7 млрд. грн. на кожен місяць поставок до 30 вересня).

За словами постачальників, виставлені ним умови на сьогоднішній день є нездійсненними – насамперед через розрахунки населення, що значно знизилися у військовий період. За останні два місяці рівень оплати побутовими споживачами за використаний газ знизився на 55%, а відтак постачальники зазнають збитків. Щоб виплатити Нафтогазу гарантії, їм доведеться взяти кредити, а зробити це під час війни неможливо.

За умовами ПСО постачальники повинні розраховуватися перед Нафтогазом за реалізований газ максимум через 30 днів після закінчення розрахункового періоду. Зважаючи на зниження рівня розрахунків за газ населенням задовольнити цю вимогу належним чином також буде складно, вважають газопостачальні компанії.

Раніше повідомлялося, що ціни на газ у Європі рекордно зросли на фоні війни в Україні.

ДЖЕРЕЛОubr.ua