На українців чекає ще один перерахунок пенсій: хто отримає на 400 грн більше у квітні

Після березневої індексації пенсій на українців чекає ще один перерахунок, вже у квітні. Стосуватиметься він працюючих пенсіонерів. Їм щорічно підвищують виплати, і у 2023 році Пенсійний фонд перерахує пенсії 2,7 млн пенсіонерам, які все ще працюють.

На українців чекає ще один перерахунок пенсій: хто отримає на 400 грн більше у квітні - today.ua

За законом працюючі громадяни мають право на перерахунок виплат з урахуванням підвищення стажу. Українці, які до підвищення мали 35 років стажу та пенсію у розмірі 7000 грн, отримають у квітні надбавку до пенсії у розмірі 400 грн.

Право на перерахунок мають усі працюючі пенсіонери, у яких щонайменше 24 місяці додаткового стажу.

Наприклад, маючи 35 років стажу, умовний пенсіонер заробив пенсію у розмірі 5000 грн, але при цьому продовжує працювати. Після квітневого перерахунку він зможе розраховувати на пенсію у розмірі 5285 грн.

На українців чекає ще один перерахунок пенсій: хто отримає на 400 грн більше у квітні

Щоб дізнатися, яку пенсію можна отримати після розрахунку, помножте свій стаж на розрахунковий розмір заробітку з формули розрахунку пенсії.

Чим вища пенсія на даний момент, тим більше може бути розмір надбавки. Припустимо, на даний момент ваша пенсія складає 7 000 грн, тож після перерахунку її розмір буде 7400 грн.

Якщо індексація торкається найменш захищених категорій громадян, які не мають зазвичай інших джерел доходу, крім пенсій, то перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам - це трохи інший механізм. Оскільки на відміну від непрацюючих пенсіонерів ці громадяни мають додаткове джерело надходжень у вигляді заробітної плати.

Раніше повідомлялося, хто в Україні не зможе вийти на пенсію через два роки.

ДЖЕРЕЛОtsn.ua