На тлі загального здорожчання в Україні стрімко дешевшає популярний овоч для салату

Автор: Марченко Любов

Незважаючи на суцільну продуктову дорожнечу, в Україні почав дешевшати популярний овоч для салату. Одні спеціалісти продовольчого ринку кажуть, що це падіння ціни ситуативне. Інші стверджують, що це вже пішов сезонний процес, і що давно було пора.

На тлі загального здорожчання в  Україні стрімко дешевшає популярний овоч для салату - today.ua

Йдеться про огірок. Звісно, тепличний, бо іншого на ринку ще немає.  Огірочок стрімко дешевшає в торговельній мережі. Причому падає ціна і на гладенькі огірки, і на горбкуваті. Спеціалісти кажуть, що таке падіння цін обумовлене тим, що на український ринок вже пішли огірки з літніх теплиць із південних областей країни. Мовляв, там сонце пригріло раніше, і в теплицях без додаткового підігріву почали рости огірочки.

Звісно, це зразу почало збивати на них ціну. Отже, станом на 17 квітня тепличні комбінати продавали огірки по 42-46 гривень за кілограм. Ця ціна на 10% менша за ту, що була наприкінці минулого тижня. Ще більше впали в ціні гладенькі огірочки. Вони подешевшали в середному на 11% , тепер їх віддають по 37-40 гривень за кіло.

Ще дешевше віддають зі складів білоруські огірки. Імпортери на минулому тижні завезли їх багато в Україну, а українці всіх не розкупили. Тож тепер, аби добро не пропало, імпортери віддають їх за 33-35 гривень за кілограм, що на 14% нижче за ціну попереднього тижня.

Популярні зараз

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Одна з європейських країн збільшить розмір виплат українським біженцям

На тлі загального здорожчання в  Україні стрімко дешевшає популярний овоч для салату

"Попри доволі помітне зниження цін в сегменті тепличного огірка, наразі гладкий огірок в Україні коштує в середньому на 23% дорожче, ніж в середині квітня 2020 р. Водночас ціни на горбкуваті огірки за рік виросли в середньому на 10%", - роблять висновок аналітики проєкту "АПК-Інформ: овочі і фрукти".

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таку різницю із минулорічними цінами вони пояснюють почасти холодною цьогорічною весною, а почасти тим, що на продовольчому ринку все здорожчало. То з якого дива огірки мають випадати з мейнстріму?

Нагадаємо, кількома тижнями раніше здешевшав ще один овоч. Впав у ціні буряк. Він став дешевшим через те, що припасені з осені коренеплоди почали втрачати якість. Отож, їх хочуть продати, поки вони геть не зіпсувались.