МВФ спрогнозував курс долара в Україні на найближчі 5 років

Міжнародний валютний фонд проаналізував тенденції на валютному ринку і спрогнозував курс гривні до долара на період до 2026 року. У найближчі п'ять років середньорічний курс, за підрахунками МВФ, не повинен перевищити 27,98 грн/долар.

МВФ спрогнозував курс долара в Україні на найближчі 5 років - today.ua

На сьогоднішній день долар в обмінниках можна купити за 27,65 грн. У зв'язку з локдауном, попит на іноземну валюту в Україні впав, так як впала купівельна спроможність населення. Це, безумовно, відобразиться на курсі, який або залишиться стабільним, або трохи подорожчає.

Уже в березні відзначалося зниження інтересу іноземних інвесторів до українських ОВДП, що також не впливає сприятливо на курс української гривні. Все менше інвесторів погоджуються на покупку українських облігацій, оскільки їх не влаштовує прибутковість. На фоні довготривалої відмови інвесторів від покупки українських цінних паперів гривня буде швидко знецінюватися.

Залишається відкритим питання про кредити МВФ, які Україна вже мала отримати, але гроші так і не прийшли, і вже 10 місяців країна живе без зовнішнього фінансування. А все тому, що Україна не згодна виконати вимогу Міжнародного валютного фонду про введення кримінальної відповідальності за декларування недостовірної інформації чиновниками та іншими особами, для яких такі заходи передбачені в рамках антикорупційних процедур. МВФ спрогнозував курс долара в Україні на найближчі 5 років Згідно з розрахунками МВФ, середньорічний курс гривні до долара складе в 2021 році 27,98 грн/долар.

Курс гривні до долара на найближчі п'ять років:

  • 2022 рік - 27,61 грн/долар (попередній прогноз - 27,96 грн / долар)
  • 2023 рік - 27,59 грн/долар (попередній прогноз - 28,10 грн / долар)
  • 2024 рік - 27,75 грн/долар (попередній прогноз - 28,10 грн / долар)
  • 2025-й - 27,75 грн /долар (попередній прогноз - 28,10 грн / долар).
  • 2026 рік - 27,75 грн/долар.

Раніше повідомлялося, які причини вплинуть на курс долара в квітні, і яку роль в цьому грає МВФ.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua