Monobank захистив своїх клієнтів від інтернет-шахраїв: як працює новий сервіс

Автор: Марченко Любов

Monobank подбав про захист грошей своїх клієнтів від шахраїв, які активно орудують в інтернеті. Він запустив у себе новий сервіс, що здійснює перевірку підозрілих транзакцій і блокує грошові перекази в разі їхнього виявлення. Банк повідомив про це своїх клієнтів.

Monobank захистив своїх клієнтів від інтернет-шахраїв: як працює новий сервіс - today.ua

Monobank приєднався до платформи Payments Tracker, яка допомагає банкам відстежувати підозрілих рух грошей на рахунках клієнтів. Ця платформа буде повідомляти monobank про шахрайські атаки на рахунки його клієнтів та повертати кошти, які намагались привласнити аферисти.

Платформа для запобігання шахрайським діям Payments Tracker була створена і презентована Міжбанківською Асоціацією EMA ще в минулому році. Банкірів спонукали до цього масові пограбування коштів клієнтів. Тільки за останні два роки інтернет-аферисти вкрали з рахунків клієнтів 633,4 млн гривень. Зважаючи на масштаби проблеми, Асоціація вирішила подбати про захист грошей громадян.

Monobank захистив своїх клієнтів від інтернет-шахраїв: як працює новий сервіс

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Генштаб ЗСУ відреагував на скандал із “обманом у рекрутингу“: офіційне роз'яснення

Як працює система захисту

Платформа реагує на підозрілу транзакцію, здійснену з банківського рахунку, та упродовж 2 секунд інформує банк, з рахунку якого було здійснено підозрілий переказ, про виявлений факт.

Той, у свою чергу, посилає запит для перевірки іншому банку, на рахунок якого прийшли підозрілі гроші. Банк-отримувач перевіряє запит і блокує переказані кошти, про що сповіщає банк потерпілого клієнта, і повертає гроші.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У monobank упевнені, що з приєднанням до цієї платформи від клієнтів перестануть надходити скарги з приводу пропажі грошей з рахунків, адже їхні заощадження будуть надійно захищені.

Нагадаємо, водночас monobank і сам нерідко блокує гроші клієнтів у випадку підозрілих надходжень на їхні рахунки. Адже зараз в Україні працює система фінмоніторингу, яка має запобігати анонімним грошовим переказам.