В Україні можна вигідно продати не лише старовинні монети, вік яких вимірюється століттями, а деколи й тисячами літ. Можна також збути рідкісні вітчизняні монети номіналом у 25 і 50 копійок за тисячі гривень. Але вони мають відрізнятись від своїх аналогів. Такою цінною відмінністю може стати рік випуску, серія, особливості чеканки, і, навіть, заводський брак.
Зокрема, в травні на аукціоні Violity було продано монету вартістю 25 копійок 1992 року випуску. Під час торгу було зроблено 47 ставок, і зрештою монету придбали за 5534 гривні. Характерна особливість цієї монети в тому, що на її аверсі, там, де відчеканений її номінал "25 копійок", висота літер поступово зростає до центру.
На реверсі цієї монети відчеканений герб України (тризуб в обрамленні геральдичного щита), а внизу міститься дата чеканки – "1992".
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Ще одну подібну монету також продали на аукціоні. Але там відразу зіграла перша ставка, тому що власник виставив за неї із самого початку дещо більшу ціну – 6333 гривні. За стільки й пішла ця монета до переможця торгів.
Деколи на аукціонах продають не лише по одній монеті, а відразу цілу серію рідкісних монет. Але тут ціна "за опт" вища за ту, що могли б у сумі скласти ці монети, якби їх продавали поодинці. Адже для того, щоби зібрати таку серію, нумізмату знадобиться немало пошуків і часу. А тут – відразу ціла колекція.
Наприклад на аукціоні за сім рідкісних монет виставили ціну в майже 52 тисячі гривен.
Крім монет номіналом у 25 копійок, серед нумізматів також популярні 50-копійчані монети 1992 року випуску. Ця серія свого часу була забракована через те, що в кресленнях була допущена помилка. Тризуб вийшов на монеті заглибленим, а щит опуклим, хоча мало бути навпаки. Монету чеканили англійськими штемпелями, тому спеціалісти називають її "англійкою".
Крім монет, які відрізняються особливостями чеканки, цінуються також монети, що виконані в іншому, "нерідному" металі. Зазвичай в іншому металі чеканиться невеличка партія на пробу. В обіг такі монети, як правило, не надходять, але нумізмати їх розбирають, немов гарячі пиріжки.
Нагадаємо, нумізматами цінуються не лише монети номіналом у 25 і 50 копійок, але й монети дрібнішої вартості. Звісно, у них також має бути свою "родзинка".