Монета номіналом 2 копійки може коштувати 30 тисяч гривень: як розпізнати особливі гроші

Монету номіналом 2 копійки 1992 року випуску українці можуть продати за 30 тис. грн. Цей дріб'язок вже давно вийшов з обігу, але якщо у вас є стара скарбничка, то саме час зробити ревізію і, можливо, вам вдасться збагатитися.

Монета номіналом 2 копійки може коштувати 30 тисяч гривень: як розпізнати особливі гроші - today.ua

Багато старих монет з роками набирають цінність і нумізмати починають на них полювати. Але не будь-яка копійка може з часом сильно подорожчати. Йдеться про 2 копійки 1992 року випуску із зображенням вузького вінка на реверсі. Саме її готові купити за скажені гроші. Монета номіналом 2 копійки може коштувати 30 тисяч гривень: як розпізнати особливі гроші Така монета відрізняється від іншого дріб'язку з цим же номіналом, але випущеного роками пізніше. У неї ободок значно віддалений від краю. Відшукати таку особливу монету серед інших 2-копійчаних монет буде досить важко: це був пробний випуск монети, і її тираж склав всього два-три десятка штук.

Спочатку нумізмати планували використовувати один інструмент для виготовлення 10 і 2 копійок. Але потім виявилося, що 2 копійки мають інший діаметр, і дизайн монети змінили.

Монети номіналом 2 копійки 1992 року можуть бути виконані з алюмінію, немагнітної або магнітної стали, нікелевого сплаву, міді. Найдешевша монета з алюмінію коштує у нумізматів від 13 до 20 тис. грн. Дріб'язок з немагнітної сталі на аукціоні можна продати за більш ніж 30 тис. грн.

Раніше повідомлялося, які монети часів СРСР можна продати в наші дні за 55 тисяч гривень.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com