Шахраї, що орудують в інтернеті, з початком війни в Україні не перевелися, а навпаки, активізували свою діяльність. Причому вигадливості аферистів можна лише позаздрити: з кожним днем вони винаходять нові шахрайські схеми, нерідко використовуючи співчутливість українців та їхню готовність допомогти.
У Нацбанку України виділили чотири найбільш поширені шахрайські схеми, що з'явилися в мережі з початку війни в Україні.
Оренда неіснуючого житла або фейкова евакуація з гарячої точки у спокійний регіон
Аферисти пропонують українцям "в оренду" житло в регіонах, не охоплених війною, або евакуацію із гарячих точок у тил. При цьому вони вимагають переказати "за послуги" завдаток на їхню карту. Після отримання переказу "благодійники" зникають.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
SMS-розсилки із повідомленням про грошову допомогу
Користуючись тим, що у воєнний період держава впровадили декілька програм з підтримки громадян, аферисти розсилають людям фейкові SMS-повідомлення на кшталт: "Vam narahovano Groshova dopomoga PB24 6500. Zarahuvatu...". Далі йде конкретне посилання, за яким пропонують перейти, аби гроші надійшли на картку. За цим посиланням ні в якому разі не можна переходити! Інакше можете позбутись усіх грошей, що є на вашій картці.
Збір коштів на допомогу
Користуючись співчутливістю громадян, шахраї запускають фейкові оголошення, в яких розповідають розпачливі історії про дітей, які постраждали через військову агресію і потребують термінової допомоги. Свої жалісливі історії вони підкріплюють знімками, яких зараз є чимало в інтернеті.
Шахраї також створюють фішингові сайти, які за оформленням дуже нагадують справжні сайти благодійних фондів. Людям пропонують переказувати на них гроші начебто на потреби ЗСУ, що і робить немало громадян.
Ще один спосіб – злам особистих акаунтів громадян і прохання від імені власника акаунту допомогти із придбанням військової амуніції. Мовляв, він сам або хтось із його рідних відправляється на фронт, і йому терміново потрібно придбати спорядження.
До речі, таких спритників вивести на чисту воду найлегше. Зателефонуйте своєму знайомому, від імені якого надходять ці повідомлення, і відразу все з'ясується.
Продаж неіснуючої військової амуніції
Такі оголошення також можна нерідко надибати в інтернеті. Отримавши грошовий переказ за неіснуючий бронежилет, спритники відразу опиняються поза зоною доступу. Або ж дехто пересилає "бронежилет", який ні від чого не захищає.
Нагадаємо, в Україні вже розпочалася третя хвиля мобілізації. Зараз почали надсилати повістки випускникам військових кафедр, що здобули військову спеціальність у вишах.