Мобілізація жінок в Україні: чи можуть оштрафувати за ухилення від військового обліку

В Україні з 1 жовтня для жінок певних спеціальностей запровадять обов'язковий військовий облік, якому підлягатимуть українки віком від 18 до 60 років. За ухилення від обліку штрафи українкам не загрожують. Про це заявив міністр оборони України Олексій Рєзніков.

Мобілізація жінок в Україні: чи можуть оштрафувати за ухилення від військового обліку - today.ua

За його словами, список професій, жінки яких можуть стати на військовий облік, було складено на підставі спеціальностей, які є актуальними в армії зараз і можуть знадобитися в майбутньому.

Жінки, які не стануть на військовий облік, не можуть бути притягнуті до відповідальності за це, оскільки до моменту постановки на облік не є військовозобов'язаними. Простими словами, жінки стають військовозобов'язаними лише після того, як стають на військовий облік. Мобілізація жінок в Україні: чи можуть оштрафувати за ухилення від військового обліку Міністр додав, що штрафи не можуть застосовуватися до жінок, спеціальності яких передбачають постановку на військовий облік.

Військовозобов'язані громадяни перебувають у запасі для комплектування збройних сил та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави. Військовозобов'язаним чоловік та жінка стають лише після постановки на військовий облік, додав Резніков.

Раніше повідомлялося, хто із жінок може отримати відстрочку від мобілізації під час війни.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua