Today.ua

Мобілізація ВПО: хто може вручити повістку переселенцю, і як отримати відстрочку

Військовий стан та мобілізація в Україні продовжені до 20 травня. Повістки видають всім військовозобов'язаним чоловікам віком від 18 до 60 років. Внутрішньо переміщені особи підпадають під ті ж самі критерії мобілізації, що й інші громадяни.

Як вручають повістки переселенцям

Призовників з числа внутрішньо переміщених осіб стосуються загальні правила військового обліку. Після зміни місця проживання вони протягом тижня мають з'явитися до ТЦК за місцем нового проживання та стати на військовий облік. Відповідно перед тим, як залишити попереднє місце проживання, потрібно сповістити місцевий військкомат.

Реєстрація громадян, які прибули з тимчасово окупованих територій України, на персонально-первинний та персональний військовий облік здійснюється після взяття таких осіб на облік ВПО та на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.

Для цього потрібні такі документи:

Навіть якщо будь-які документи під час переїзду було втрачено, це не звільняє призовника від неявки до військкомату. Неприбуття до ТЦК розцінюється як порушення закону. Тому необхідно звернутися до центру комплектування та надати ті дані, які є, та стати на облік.

Як мають видаватися повістки у військкомат

Взяття на облік не означає вручення повістки і тим більше негайну відправку на фронт.

За правилами мобілізації, повістки можуть видавати співробітники військкоматів як на вулицях, так і в інших громадських місцях. Головне, щоб вони мали відповідне розпорядження керівника ТЦК із зазначеними прізвищами осіб, яким вручаються повістки. Повістки без імені вважаються недійсними.

Громадянин, якому хочуть видати повістку, має право дізнатися, хто видає повістку, та перевірити посвідчення посадової особи.

Раніше повідомлялося, що в Україні деяким військовозобов'язаним скасують бронювання від служби.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ