Мобілізація в Україні: які захворювання гарантують повну непридатність до військової служби

Автор: Лобанова Єлизавета

Військовий стан та загальна мобілізація в Україні офіційно тривають до 19 лютого. Згідно з новими правилами призову, повістки можуть видавати навіть обмежено придатним до служби громадянам. Однак є особи, які мають повне звільнення від мобілізації. Підставою для цього може бути низка захворювань.

Мобілізація в Україні: які захворювання гарантують повну непридатність до військової служби - today.ua

У законодавстві чітко прописані діагнози, з якими людину не визнають навіть обмежено придатною до служби, а видадуть повне звільнення. Такі особи мають бути зняті з військового обліку. Однак якщо помилково їм принесуть повістку, потрібно завжди бути готовими пред'явити медичний висновок, що підтверджує профнепридатність до служби.

Мобілізація в Україні: які захворювання гарантують повну непридатність до військової служби

До захворювань, що гарантують повну непридатність до служби, належать:

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Валерій Залужний показав романтичне фото з дружиною: “Люблю тебе безмежно“

Трамп скоротить військову допомогу та схилить Україну до миру в інтересах Росії, - TIME

Українці пили підроблену каву: поліція виявила фальсифікат на 1,6 мільйона гривень

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
 • Інфекційні та паразитарні хвороби – активний туберкульоз легень з виділенням мікобактерій та (або) за наявності розпаду легеневої тканини; активний, прогресуючий туберкульоз інших органів позалегеневої локалізації; тяжкі форми вірусних гепатитів; хвороби, зумовлені ВІЛ.
 • Онкологічні захворювання - онкозахворювання, що прогресують злоякісні пухлини, доброякісні новоутворення зі значними порушеннями функцій.
 • Хвороби крові та кровотворних органів, що швидко прогресують зі значними порушеннями функцій – анемії (аліментарні, гемолітичні, апластичні, післягеморагічні); порушення зсідання крові, пурпура (ідіопатична, тромбоцитопенічна), геморагічні стани; інші хвороби крові та кровотворних органів (агранулоцитоз, хвороби селезінки); деякі порушення із залученням імунного механізму.
 • Хвороби ендокринної системи, розлади харчування та порушення обміну речовин із значними порушеннями функцій – хвороби щитовидної залози; цукровий діабет та інші порушення регуляції глюкози; порушення інших ендокринних залоз; порушення обміну речовин.
 • Різко виражені стійкі розлади психіки та поведінки – шизофренія, деменція, розлади психіки та внаслідок вживання алкоголю та наркотиків, афективні розлади, розлади особистості та поведінки, глибока та важка розумова відсталість.
 • Прогресуючі захворювання центральної нервової системи – гостра форма енцефаліту, мієліту, менінгіту, енцефаломієліту, внутрішньочерепний або внутрішньохребцевий абсцес, системна атрофія, дегенеративні патології, церебральна форма паралічу, паралітичний синдром, хвороба Паркінсона, міопатія, міопатія,
 • Хвороби органів зору - анатомічні дефекти повік, орбіт або очної кон'юнктиви, що супроводжуються вираженим порушенням рухових або зорових функцій на обох очах; катаракта; глаукома; відшарування та розрив сітківки на обох очах.
 • Захворювання органів слуху – повна глухота обома вухами або глухонімотами, що має виражені вестибулярно-вегетативні порушення, що супроводжуються виникненням симптомів хвороби Меньєра.
 • Патології сечостатевої системи – тяжкий нефротичний синдром, хронічний інтерстиціальний нефрит, гострий пієліт, пієлонефрит, тубулоінтерстиціальний нефрит, хронічний первинний пієлонефрит, нефропатії, ниркова недостатність, гідронефроз, пієлонефрит.
 • Захворювання системи кровообігу – серцева недостатність ІІ-ІІІ стадії; гіпертонічна хвороба ІІІ стадії; інші значні порушення кровообігу.
 • Хвороби дихальної системи – хронічна форма бронхіту та пневмонії, ХОЗЛ або тяжка форма бронхіальної астми.
 • Захворювання органів травлення – хвороби стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки зі значними порушеннями функцій; тяжкі хвороби печінки та жовчного міхура; щелепно-лицеві аномалії (за винятком уроджених), у тому числі і аномалії прикусу, що супроводжуються порушенням дихання, нюху, а також ковтальної, мовної та жувальної функції.
  Хвороби шкіри та підшкірної клітковини – дифузний нейродерміт (атопічний дерматит) з поширеною ліхеніфікацією шкірного покриву, звичайна пухирчатка, герпетиформний дерматит.
 • Хвороби кісток – виражена деформація чи дефекти пальців кисті, стоп; важка форма плоскостопості; фібробластичні патології з порушенням рухової активності; хвороби хребта.
 • Вроджені аномалії (пороки розвитку), деформації та хромосомні порушення.

З повним переліком хвороб, з якими не беруть до лав ЗСУ, можна ознайомитись у наказі "Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України".

Раніше повідомлялося, що в Україні реформують військово-лікарські комісії, що максимально скоротить час та спростить процес проходження медогляду призовників.