Мобілізація в Україні: які виплати отримують добровольці під час війни

Військовослужбовці в Україні отримують зарплати, розмір яких залежить від звання та посади. Також їм доступні додаткові виплати за виконання бойових завдань та участь в активних військових діях. Проте виплати отримують не всі. Наприклад, члени добровольчих формувань територіальних громад не отримують грошової винагороди від держави.

Мобілізація в Україні: які виплати отримують добровольці під час війни - today.ua

Експерти ГО "Юридична сотня" розповіли, що щодо добровольців в Україні не діють ті ж правила та норми, що й до інших військовослужбовців. Вони не отримують ні зарплат, ні премій під час служби.

При цьому за добровольцями, на відміну від інших, зберігаються зарплати за місцем роботи на період служби. Відповідно до норм трудового законодавства, на роботодавців накладається обов'язок залишати за мобілізованим працівником лише посаду, водночас оклад не нараховується. Проте добровольці підпадають під ч.1 статті 119 КЗпП, яка гарантує збереження середнього заробітку на час виконання державних та громадських обов'язків.

Ще одна відмінність у виплатах добровольцям та іншим військовослужбовцям – відсутність допомоги від держави у разі проблем зі здоров'ям, не пов'язаних із війною. Наприклад, лікування у зв'язку із захворюванням, а не пораненням, не оплачується додатково.

Мобілізація в Україні: які виплати отримують добровольці під час війни

Громадяни, які добровільно вирушили на війну, мають право на отримання статусу учасника бойових дій (УБД). Після оформлення такого статусу вони матимуть право на низку пільг від держави, зокрема, медичні пільги, знижку на комунальні послуги, субсидії, безкоштовний проїзд громадським транспортом, виплати з тимчасової непрацездатності тощо.

Раніше повідомлялося, як українці можуть отримати відстрочку від призову до ЗСУ.

ДЖЕРЕЛОprogroshi.news