Мобілізація в Україні: як військових розподіляють на фронт, і скільки триває підготовка

Мобілізації в Україні підлягають усі військовозобов'язані громадяни віком від 18 до 60 років, які не мають підстав для отримання відстрочки. Начальник управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач розповів, як мобілізованих розподіляють на фронт, і скільки триває підготовка громадян без бойового досвіду.

Мобілізація в Україні: як військових розподіляють на фронт, і скільки триває підготовка - today.ua

Так, за словами Горбача, військових розподіляють вже після того, як закінчать навчання на конкретного фахівця. Потім їх направляють у військові частини, де потрібні ті чи інші фахівці. Побажання щодо роду військ іноді враховуються, і мобілізовані мають вибір, коли збігається потреба в конкретному спеціалісті та побажання військовослужбовця. Тоді його можуть призначити в ту частину, куди він хоче – наприклад, до своїх побратимів або якщо частина дислокується ближче до будинку.

Навчання – це обов'язковий етап перед відправкою на фронт. У навчальних центрах військові без досвіду проходять, як мінімум, базову загальновійськову підготовку, яка триває 30 діб. За цей час мобілізовані набувають базового досвіду, який їм знадобиться для служби в частинах, але не на передовій.

Мобілізація в Україні: як військових розподіляють на фронт, і скільки триває підготовка

Якщо військовослужбовець призначатиметься на складнішу спеціальність, наприклад гранатометник, це потребує додаткового часу навчання – ще два тижні.

Ще складніша спеціальність вимагає до 45 днів додаткової підготовки. Військовослужбовці, які призначаються на сержантські посади, також проходять додаткову професійну підготовку. Сумарно підготовка може тривати понад два місяці.

Раніше повідомлялося, як відбувається мобілізація безробітних громадян, які стоять на обліку у центрі зайнятості.

ДЖЕРЕЛО24tv.ua