Мобілізація в Україні: як призивають студентів з 1 квітня, та кому видають відстрочки

Загальна мобілізація в Україні триває до 20 травня. Повістки можуть отримати всі чоловіки віком від 18 до 60 років, у яких немає підстав для відстрочки. Щодо мобілізації студентів, то вона відбувається за окремою процедурою. Все залежить від того, яку освіту здобуває призовник.

Мобілізація в Україні: як призивають студентів з 1 квітня, та кому видають відстрочки - today.ua

Так, згідно із Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", якщо студент здобуває освіту на денній або дуальній формі навчання, він має право на відстрочку. У квітні ці критерії не змінилися. 

Кого із студентів можуть мобілізувати у квітні

Йдеться про громадян, які після закінчення бакалаврату та перед тим, як вступити на магістратуру, тимчасово не вважаються студентами. Тобто студенту обов'язково потрібно десь числитися, причому на очній чи дуальній формі навчання, інакше відстрочку йому не отримати.

Відстрочку можуть отримати громадяни призовного віку, які навчаються у закладах загальної середньої освіти ІІІ ступенів (ПТУ) та студенти професійної (професійно-технічної) освіти; студенти ВНЗ; помічники-стажери; аспіранти та докторанти, які навчаються у денній чи дуальній формах.

Мобілізація в Україні: як призивають студентів з 1 квітня, та кому видають відстрочки

Особи, яким виповнився 21 рік, але вони й надалі продовжують здобувати освіту на денній або дуальній формі навчання, мають надати до ТЦК спеціальну довідку про те, що зараз вони навчаються. Адже після досягнення 21-річного віку відстрочка для студентів втрачає чинність.

У воєнний час чоловіки віком від 18 до 27 років можуть добровільно піти за контрактом. А ще призвати можуть обмежено придатних громадян, які у мирний час вважаються непридатними. Адже повне звільнення від служби мають лише зняті з військового обліку громадяни.

Раніше повідомлялося, кому в Україні видають "білий квиток" і чи пускають з ним за кордон.

ДЖЕРЕЛОprogroshi.news