Мобілізація в Україні: у яких випадках можна виїжджати з місця проживання без дозволу військкомату

Автор: Лобанова Єлизавета

Мобілізація в Україні триватиме до 20 травня. За законом, військовозобов'язані особи не мають права залишати своє місце проживання, попередньо не отримавши дозволу керівництва ТЦК. Проте не завжди виїзд за межі свого міста без дозволу вважається порушенням норм. Докладно про це розповів адвокат Богдан Пересада.

Мобілізація в Україні: у яких випадках можна виїжджати з місця проживання без дозволу військкомату - today.ua

У ч. 4 статті 37 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" прописано, що під час дії загальної мобілізації забороняється виїзд призовників, військовозобов'язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України).

Громадянам важко зрозуміти, коли настає момент виїзду за межі дозволеної території. У законі чітко не зазначено визначення "місця проживання", яке заборонено залишати. По суті, може йтися як про регіон чи район, так і про вулицю, де розташований будинок.

Мобілізація в Україні: у яких випадках можна виїжджати з місця проживання без дозволу військкомату

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

Бо з логічної, юридичної та фактичної точок зору ці випадки відрізняються. Наприклад, юридично зміна місця проживання настає лише після прописки за новою адресою. Логічно слідує, що йдеться як мінімум про населений пункт і як максимум – про область.

Фактично щодня сотні тисяч українських громадян порушують вказану норму, коли їздять до іншого міста чи села на роботу.

Таким чином виходить, що якщо військовозобов'язаний залишив своє село без дозволу ТЦК, він порушив закон, і може бути притягнутий до відповідальності за ухилення від мобілізації. Покарання передбачає адміністративну чи кримінальну відповідальність, а саме – накладення штрафу у розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів, або ув'язнення строком від 3 до 5 років.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Поліція може подати до розшуку таких громадян, якщо має письмову заяву начальника територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Відповідно до ч. 2 ст. 38 Закону "Про військовий обов'язок та військову службу" правоохоронні органи повинні доставити особу, яка вчинила правопорушення, до ТЦК, ЦУ або СБУ в установленому порядку.

Раніше повідомлялося, за яких умов військові продовжать виплачувати зарплату з місця роботи у разі мобілізації їх на фронт.