Загальну мобілізацію в Україні продовжено до 18 травня. На сьогоднішній день її темпи прискорили, і повістки військовослужбовцям видають повсюдно – у громадському транспорті, супермаркетах, на автозаправках і навіть на гірськолижних курортах. Багатьом громадянам виписують повторні повістки та зобов'язують заново проходити медкомісію. Адвокати Ірина та Владислав Леонови пояснили, чому так відбувається.
За словами адвокатів, територіальні центри комплектування в Україні почали посилену мобілізацію. Повістки виписують не відразу на фронт, а для уточнення даних та проходження медкомісії. Справа в тому, що медичний висновок ВЛК дійсний 12 місяців. Це означає, що під час воєнного стану повторну медкомісію мають пройти навіть ті, хто пройшов її незадовго до мобілізації. За цей період обставини могли змінитися і людина, яка визнана раніше придатною, може, наприклад, тепер мати причини для відстрочки, або навпаки. Тим більше, що при сьогоднішніх реаліях старі відстрочки вже не діють.
Після приходу у військкомат призовникові має бути призначено нову ВЛК у разі, якщо з часу останнього проходження ВЛК минуло 12 місяців. На медкомісію можна надати всі документи, які у вас є щодо стану здоров'я (висновки про діагнози, плани лікування та реабілітацію тощо). Проте комісія зобов'язана буде підтвердити усі діагнози.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Неявка у військкомат загрожує відповідальністю. Не з'явитися можна, якщо військовозобов'язаний перебуває у лікарні. Але це потрібно підтвердити документально.
У решті випадків після вручення повістки призовник повинен з'явитися у військкомат, спочатку для підтвердження особи, а потім йому повідомлять про подальші кроки.
Темпи мобілізації на сьогоднішній день посилені, і українців почали частіше викликати у військкомати та відправляти на фронт. Це робиться тому, що потрібно заповнювати втрати та освоювати нові види озброєнь, передані іншими країнами.
Раніше юрист Роман Симутін повідомив, що робити, якщо чоловіка затримали та примусово доставили до військкомату.