Мобілізація в Україні: що стало відомо про призов громадян віком від 18 до 27 років

Автор: Лобанова Єлизавета

Після початку війни в Україні та введення загальної мобілізації осінній призов 2022 року скасували. Однак це не означає, що молодих чоловіків віком від 18 до 27 років не мобілізують на фронт. Адвокат Марина Бекало розповіла, у чому особливості призову на термінову військову службу та військову службу під час мобілізації.

Мобілізація в Україні: що стало відомо про призов громадян віком від 18 до 27 років - today.ua

Відповідно до статті 15 Закону України про військовий обов'язок та військову службу, призовний вік на військову строкову службу складає від 18 до 27 років, але за Указом Президента України мобілізації підлягають усі чоловіки віком від 18 до 60 років. Це означає, що призовники, які не пішли восени до армії, можуть бути призвані на фронт до кінця війни.

На сьогоднішній день в Україні діє правовий режим воєнного часу та оголошено мобілізацію, термін якої продовжується кожні 90 днів новим Указом Президента. Тобто мобілізацію оголошено серед резервістів та військовозобов'язаних чоловіків призовного віку, пояснила адвокат.

Мобілізація в Україні: що стало відомо про призов громадян віком від 18 до 27 років

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Призовний вік на військову службу починається з 18 років, а граничний призовний вік з числа осіб рядового, сержантського та старшинського складу, молодшого та старшого офіцерського складу становить до 60 років (згідно зі ст. 22 Закону про військовий обов'язок та військову службу).

Під час воєнного стану та загальної мобілізації всі чоловіки від 18-60 років вважаються військовозобов'язаними.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, призвати можуть навіть тих, хто не проходив термінову військову службу в тому випадку, якщо вони пройшли ВЛК і були визнані придатними до служби та не мають інших підстав для відстрочки. Перед відправкою на фронт усі призовники проходять первинну бойову підготовку, їх розподіляють по військових частинах, призначають військову спеціальність, звання рядового складу.

Раніше повідомлялося, у яких випадках заброньованих працівників можуть призвати на службу.

Головне