Мобілізація в Україні: кому вручають повістку повторно, і в яких випадках призовник може від неї відмовитися

Автор: Лобанова Єлизавета

Мобілізація в Україні триватиме до 21 листопада. Повістки громадянам продовжують вручати в усіх областях країни, причому до деяких чоловіків вже не раз приходили додому з військкомату. Юрист розповів, чому деяким громадянам можуть надсилатися повторні повістки, і в яких випадках призовник може відмовитися приймати документ.

Мобілізація в Україні: кому вручають повістку повторно, і в яких випадках призовник може від неї відмовитися - today.ua

Зазначається, що якщо військовозобов'язаний за певних обставин не отримав повістку з першого разу, або не з'явився у військкомат у призначений у документі час, то йому направлять повторну повістку. Вона не означатиме негайну мобілізацію. Призовника можуть запросити до військкомату для уточнення його даних, для проходження ВЛК, щоб з'ясувати придатність до служби, тощо.

Однак, не завжди призовник може забирати повістку, і за відмову йому не загрожуватиме відповідальність. Так, юрист Ростислав Кравець пояснив, що якщо повістка заповнена некоректно, то від неї можна відмовитись. Мобілізація в Україні: кому вручають повістку повторно, і в яких випадках призовник може від неї відмовитися Саме тому повістку слід уважно перечитати, перш ніж брати. За словами Кравця, на документі обов'язково мають бути зазначені: ПІБ; рік народження та адреса проживання призовника; місце роботи; тип повістки; дата, час та адреса, куди потрібно з'явитися; назва установи, друк, підпис, ПІБ керівника військкомату.

Повістку має вручати тільки уповноважена військкоматом особа. З рук представників ТРО чи поліції документ призовник має право не брати.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Також повістку можна не брати за відсутності підпису військового комісара чи печатки військкомату.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У разі відмови від повістки складається відповідний акт у присутності свідків, що підтверджують наявність причин відмови. Якщо на відмову були вагомі причини, то жодної відповідальності за це не передбачено. При цьому швидше за все повістку призовникові спробують вручити ще раз.

Раніше юрист розповів, яких основних помилок допускаються при врученні повісток українцям.