Мобілізація в Україні: кого із студентів іноземних вузів випускають на навчання за кордон

Автор: Лобанова Єлизавета

Студентів-українців, які надійшли до іноземних вишів, не випускають через кордон. Таких скарг останнім часом з'явилося багато. У Держприкордонслужбі розповіли, кого із хлопців, що вже стали студентами, мають право випускати за кордон, а кого – ні.

Мобілізація в Україні: кого із студентів іноземних вузів випускають на навчання за кордон - today.ua

Згідно з українським законодавством, під час воєнного стану нікому з хлопців-студентів не дозволено виїзд за кордон. За законом про мобілізацію студенти можуть отримати звільнення від призову, але не більше. Так, ще у березні Кабмін затвердив, що студенти-хлопці вищих навчальних закладів не мають права перетину кордону. Проте виняток зробили для студентів, хто вже навчався в іноземних вишах на момент початку мобілізації, тобто для вступників до іноземного вишу до 24 лютого.

Центри комплектування (військкомати) почали надавати довідки таким студентам іноземних вишів для виїзду за кордон. На початку війни прикордонники випускали всіх студентів, хто мав таку довідку, а не лише тих, хто вже навчався за кордоном. Проте пізніше з'ясувалося, що такий папір у військкоматах могли отримати і вступники до закордонних вищих навчальних закладів після 24 лютого, і після цього пропускати за кордон студентів перестали.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Мобілізація в Україні: кого із студентів іноземних вузів випускають на навчання за кордон

Популярні зараз

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

Стало відомо, чи зміняться тарифи на комунальні послуги в Україні з 1 травня

В Україні виник дефіцит досвідчених фахівців: названі найбільш затребувані професії

У квітні на виплату пенсій виділено меншу суму коштів, ніж у березні: названо причину скорочення фінансування

На сьогоднішній день Держприкордонслужба ретельно перевіряє документи у прикордонних пунктах пропуску. Якщо на руках студент має підтвердження про навчання (студентський квиток, посвідку на проживання) у тій чи іншій країні, яке стартувало до 24 лютого 2022 року, то його зобов'язані пропустити. Документи, що підтверджують право на навчання, мають бути перекладені українською мовою та завірені нотаріально. На них має стояти підпис перекладача.