Today.ua

Мобілізація в Україні: хто може достроково отримати звільнення від служби під час війни

Військовий стан та мобілізацію в Україні продовжили до 19 лютого 2023 року. Призову підлягають усі категорії чоловіків з 18 до 60 років, які не мають приводів для відстрочки. Також законодавством передбачено певні підстави для звільнення з військової служби достроково.

Юрист-волонтер гарячої лінії Асоціації правників України з надання допомоги постраждалим від війни Владислав Зайцев розповів, що згідно із Законом України "Про військовий обов'язок та військову службу", військова служба ділиться на кілька видів, і є кілька типів звільнень:

Під час військового стану для мобілізованих діють такі підстави для звільнення:

Законом встановлено граничний вік перебування на військовій службі 60 років, крім найвищого офіцерського складу – до 65 років. Отже, у разі досягнення зазначеного віку військовослужбовець має право на звільнення. За наявності високої професійної підготовки, досвіду практичної роботи та визнання військово-лікарської комісією придатним станом здоров'я, військові можуть продовжувати служити ще до 5 років.

Звільнення за станом здоров'я може відбуватися на підставі укладання (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби за винятком військового обліку.

Якщо військовослужбовцем було скоєно злочин, це, у свою чергу, тягне за собою притягнення до кримінальної відповідальності. За наявності вироку до позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання – настає автоматичне звільнення з військової служби.

Найчастішою причиною звільнення зі служби є сімейні обставини.

Ними можуть бути:

Раніше повідомлялося, як отримати відстрочку призовникам, які мають родичів з інвалідністю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ