Мобілізація в Україні: хто із призовників може отримати штраф від 5100 до 8500 гривен

Автор: Лобанова Єлизавета

Мобілізація в Україні триває до 18 серпня. Військовозобов'язані чоловіки можуть отримати повістку в будь-якому громадському місці, а військовий квиток їх просять пред'явити навіть при прийомі на роботу. Якщо не стати на військовий облік, то можна отримати чималий штраф.

Мобілізація в Україні: хто із призовників може отримати штраф від 5100 до 8500 гривен - today.ua

Зокрема тепер, якщо особа влаштується на роботу без попередньої постановки на військовий облік, то отримає штраф у розмірі від 5100 до 8500 гривень. Те саме стосується і потенційних студентів. При вступі до ВНЗ у пакеті документів обов'язково має бути військовий квиток. З початком мобілізації значно зросла кількість охочих навчатись, і це далеко не 17-річні юнаки.

Таким чином, при прийомі на роботу або вступі до ВНЗ чоловікам призовного віку потрібно пред'явити один із цих документів:

  • Свідоцтво про припис для призовника.
  • Військовий квиток чи тимчасове посвідчення військовозобов'язаних осіб із таким статусом. Тобто це чоловіки віком від 18 до 60 років, які не мають причин (хвороби, інвалідність, троє дітей тощо), щоб не служити.
  • Військовий квиток для резервістів.

Мобілізація в Україні: хто із призовників може отримати штраф від 5100 до 8500 гривен

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

З червня повістки в Україні мають право вручати всім громадянам, навіть якщо особа пред'явить "білий квиток" або довідку про зняття з військового обліку. Явка у військкомат – обов'язкова. Далі призовники мають пройти медогляд на ВЛК, за результатами якого комісія визначить, чи дійсно особа не придатна до служби, чи все ж таки обмежено придатна. У разі підтвердження повної непридатності призовника відпустять і підпишуть звільнення від служби.

Раніше юрист розповів, чи можуть вручати повістки українцям за кордоном.