В Україні продовжується дія військового стану та проводиться мобілізація. Адвокат Ростислав Кравець назвав граничний вік перебування чоловіків на службі.
Юрист відповів на одне із найактуальніших питань щодо мобілізації в Україні, яке стосується граничного віку перебування на військовій службі. Зазначено, що згідно із законом "Про військовий обов'язок та військову службу" передбачена стаття 22, яка встановлює граничний вік перебування на військовій службі.
Граничний вік перебування на військовій службі:
- для військовослужбовців рядового, молодшого сержантського, старшинського складу та контрактників – 45 років;
- для військовослужбовців старшого сержантського, старшинського складу та контрактників – 50 років;
- для військовослужбовців вищого сержантського старшинського складу та контрактників – 55 років;
- для військовослужбовців молодшого офіцерського складу – молодший лейтенант, лейтенант, старший лейтенант – 45 років.
Ростислав Кравець вказав на важливий момент під час мобілізації. Після закінчення граничного повернення для проходження служб в армії українця не мають права залучати на військову службу. Однак про свої права слід одразу заявити у центрах комплектування та соціальної підтримки.
Популярні зараз
Правозахисник підкреслив, що чоловіків не повинні змушувати проходити військово-лікарську комісію для визначення придатності до військової служби у разі, якщо вони старші за граничний вік перебування на військовій службі.
За словами адвоката, якщо українець пройшов навчання на військовій кафедрі та отримав звання офіцера запасу, він перебуватиме на військовому обліку до 45 років. Після досягнення цього віку громадянина мають зняти з військового обліку. Поповнити лави українських захисників в армії офіцери запасу можуть і після 45 років – лише за власним бажанням.
Нагадаємо, що під час мобілізації на військову службу призивають військовозобов'язаних чоловіків віком 18-60 років, які не мають обмежень щодо здоров'я, відстрочки або бронювання від підприємства. Більшості українців призовного віку заборонено залишати територію України у період воєнного стану.
Чоловіків можуть зняти з військового обліку та визнати непридатними до служби. У такому разі вони мають право перетинати кордон.
"Ви берете військовий квиток, висновок військово-лікарської комісії про те, що ви зняті розповів з військового обліку у зв'язку з тим, що ви непридатні для військової служби та спокійно їдете на кордон", - пояснив юрист.
У разі відмови можна подати заяву до суду, надавши документи, що підтверджують зняття з військового обліку.
Раніше повідомлялося, кого із чоловіків не можуть відправити на фронт під час мобілізації.