Мобілізація українців за кордоном: що робити, якщо принесли повістку

Автор: Лобанова Єлизавета

Українці, які виїхали за кордон до початку повномасштабного вторгнення РФ і досі не повернулися додому, не можуть бути мобілізовані. Юрист Надія Грищенко розповіла, що робити людині, якій додому прийшла повістка, але вона фізично не може її прийняти.

Мобілізація українців за кордоном: що робити, якщо принесли повістку - today.ua

Навіть якщо військовозобов'язаний законно перетнув кордон після вторгнення РФ, у військкоматі будуть дані про те, що військовозобов'язаний виїхав за кордон і не надсилатимуть йому повістки. Безумовно, дані будуть у тому випадку, якщо громадянин перед від'їздом повідомив, що виїжджає з країни. Те саме стосується і тих, хто залишив Україну до 24 лютого 2022 року.

Якщо у військкоматі не знають про місцезнаходження призовника, то повістку можуть спробувати вручити комусь із родичів військовозобов'язаного. Ті, у свою чергу, зобов'язані повідомити, що особа знаходиться за кордоном.

Мобілізація українців за кордоном: що робити, якщо принесли повістку

Популярні зараз

Російська армія до 9 травня спробує захопити ще одне українське місто

Кулеба зробив заяву про переговори з Росією: названо головну умову України

Фахівці назвали моторне мастило, яке не можна заливати в двигун автомобіля з пробігом

Латвія передасть ЗСУ новітні зенітні комплекси MANTIS

Юрист нагадала, що юридичну силу має повістка, вручена особисто особі, яка викликається у військкомат. За отримання повістки військовозобов'язаний розписується в розписці (корінець до повістки) та заповнює дату, коли він отримав повістку. Якщо чоловік перебуває за кордоном і сам не може прийняти повістку, то й обов'язку прибути у військкомат у нього немає, а його родичі не зобов'язані приймати повістку.

Питання про вручення повісток українцям у закордонних дипломатичних установах залишається відкритим. Механізм не був розроблений, а отже, правомірно вручати повістки українцям за кордоном ні в кого немає права.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Право на вручення повісток на території України мають: представники органів місцевого самоврядування; керівники підприємств, установ та організацій; керівники навчальних закладів будь-якої форми власності; посадові особи районних чи міських територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Раніше повідомлялося, які три категорії населення на сьогоднішній день найактивніше мобілізують.