Мобілізація та перетин кордону: як діяти студентам у разі відмови у виїзді

Автор: Лобанова Єлизавета

Українці, які є студентами іноземних вишів, з 14 вересня більше не можуть перетинати кордон, навіть виїжджаючи на навчання. Ухвалити таке рішення довелося на фоні масових підробок студентських документів. Однак деякі студенти можуть залишати Україну. Хто саме, розповіли у Державній прикордонній службі.

Мобілізація та перетин кордону: як діяти студентам у разі відмови у виїзді - today.ua

Заборона на виїзд не стосується отримувачів професійної вищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти та які на час оголошення мобілізації перебували на території України, та не змогли в установленому порядку виїхати за межі України для продовження навчання

Якщо таким громадянам відмовляють у перетині кордону українські прикордонники, потрібно попросити офіційну письмову відповідь із причиною відмови. Після цього можна звернутися до прикордонників зі скаргою на керівника служби.

Мобілізація та перетин кордону: як діяти студентам у разі відмови у виїзді

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Термін розгляду такої скарги триватиме до 30 днів. Якщо подати позов до суду, то рішення затягнеться до 60 днів, а то й більше. Однак, якщо студенту з легальними документами потрібно виїхати, потрібно прямо на кордоні добиватися правди.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як відомо, студенти, які закінчили бакалаврат, але ще не вступили ще до магістратури, не мають права на відстрочку від мобілізації, оскільки формально у цей період вони не є здобувачами освіти.

Раніше повідомлялося, що відстрочку із бронювання можна буде отримати онлайн.

Головне