В Україні продовжується загальна мобілізація. Військовозобов'язані, які отримують повістки, направляються на військово-лікарську комісію. Медики приймають рішення про призов чи звільнення від нього. Стало відомо, які чоловіки, що страждають на гіпертонію, не поповнять лави ЗСУ.
Українці масово помирають від серцево-судинних захворювань, спричинених підвищеним артеріальним тиском. Однак наявність гіпертонії далеко не завжди є причиною звільнення від мобілізації.
Військовозобов'язаних можуть визнати непридатними до служби та виключити з військового обліку, якщо у них:
- швидкопрогресуюча форма гіпертонії;
- гіпертонічна хвороба ІІІ стадії;
- симптоматичні артеріальні гіпертензії із підвищенням артеріального тиску до 3-го ступеня;
- захворювання, що характеризуються підвищеним кров'яним тиском (гіпертонія, вторинна гіпертензія);
- стан після тромбоемболії легеневої гіпертензії або легеневої артерії через хронічні емболічні або тромботичні хвороби;
- поєднання симптоматичної артеріальної гіпертензії з асоційованими клінічними станами;
- легенева гіпертензія, асоційована з ураженням лівих відділів серця, з ознаками правошлуночкової декомпенсації;
- легенева гіпертензія, асоційована з патологією дихальної системи та/або гіпоксемією, з ознаками правошлуночкової декомпенсації;
- легенева артеріальна гіпертензія зі ступенями тяжкості III-IV ФК. У такому разі експертне рішення приймають відповідно до основної хвороби.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Військовозобов'язаних точно звільнять від служби в армії, якщо у них діагностували гіпертонію III стадії. При хворобі на І чи І стадії комісія визнає чоловіка непридатним до військової служби у мирний час. Однак він залишиться обмежено придатним у період воєнного стану – і його можуть мобілізувати.
Наголошено, що особи, які страждають від підвищеного артеріального тиску, підлягають стаціонарному обстеженню у спеціалізованій медустанові. Діагноз формулюється із визначенням стадії хвороби. Також враховуються уражені органи-мішені.
У кожному випадку гіпертонічної хвороби здійснюється диференціальна діагностика із симптоматичними гіпертензіями. Медичний огляд проводиться за основним захворюванням.
Раніше стало відомо, що чомусь в Україні різко прискорили темпи загальної мобілізації.