Мобілізація чоловіків-переселенців: кому потрібно ставати на військовий облік, і яке покарання загрожує за неявку до військкомату

Автор: Лобанова Єлизавета

Під час мобілізації в Україні призову підлягають усі чоловіки віком від 18 до 60 років без показань до відстрочки. Чоловіки, які переїхали із зон бойових дій та отримали статус переселенця, мають стати на облік у військкоматі за новим місцем проживання. Це не означає, що їх обов'язково призовуть на службу, але й така ймовірність є.

Мобілізація чоловіків-переселенців: кому потрібно ставати на військовий облік, і яке покарання загрожує за неявку до військкомату - today.ua

За законом, перед переїздом на нове місце військовозобов'язані чоловіки повинні спочатку прийти до свого територіального центру комплектування та знятися з обліку, а потім стати на нього за новим місцем проживання.

В умовах війни чоловікам-переселенцям призовного віку було дозволено ставати на військовий облік за новим місцем проживання, а вже надалі відбувається зняття з військового обліку за попереднім місцем реєстрації. Головне, щоб цієї процедури було дотримано, інакше громадян може настати адміністративної відповідальності.

Неприбуття до територіального центру комплектування визначається як порушення закону, тому чоловікам-переселенцям слід звернутися до центру комплектування та надати дані про реєстрацію як ВПО.

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Мобілізація чоловіків-переселенців: кому потрібно ставати на військовий облік, і яке покарання загрожує за неявку до військкомату

Для взяття на військовий облік усі військовозобов'язані повинні особисто прибути у свій військкомат за місцем проживання та подати заяву про взяття на військовий облік. 

При собі потрібно мати наступний перелік документів:

  • Заява;
  • паспорт громадянина України;
  • військовий квиток чи тимчасове посвідчення військовозобов'язаного;
  • для осіб, звільнених у запас: обліково-послужна картка, припис військової частини.

До кримінальної відповідальності особу може бути притягнуто після неявки для становлення на облік після отримання письмового попередження за статтею 337 ККУ.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

В інших випадках загрожує адміністративна відповідальність за порушення правил військового обліку, передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу у розмірі від 510 до 850 гривень.

Раніше повідомлялося, які спеціальності найбільш затребувані на фронті.

Головне