Мінімальну зарплату в Україні підвищать до кінця року: у кого і на скільки зростуть доходи

На сьогоднішній день мінімальна зарплата в Україні становить 6000 гривень, але вже з 1 грудня її підвищать до 6500 грн. У бюджеті країни на 2022 рік підвищення мінімалки складе всього 200 грн. Протягом найближчих трьох років цей показник підвищать до 7 665 грн.

Мінімальну зарплату в Україні підвищать до кінця року: у кого і на скільки зростуть доходи - today.ua

У процентному співвідношенні мінімальну зарплату в наступному році піднімуть всього на 3%. Протягом трьох років в бюджет було закладено зростання мінімалки від нинішніх 6000 грн до 7665 грн за станом на 1 січня 2024 року.

Офіційно в Україні близько 40% працівників заробляють мінімалку, а решту зарплати в конвертах. Але є і ті, хто живе за межею бідності і змушений прожити на фактичні 6000 гривень.

Від розміру мінімальної зарплати залежать доходи бюджетників - медиків, педагогів та інших. Також за рахунок збільшення податків зростають надходження в бюджет країни і місцеві бюджети, наповнюється Пенсійний фонд (за рахунок підвищення відрахувань єдиного соціального внеску). Купівельна спроможність українців також повинна нібито рости, але цього не відбувається, адже в процентному співвідношенні зростання цін і доходів, заробітки громадян не встигають наздоганяти ціни. Мінімальну зарплату в Україні підвищать до кінця року: у кого і на скільки зростуть доходи

У найближчі три роки мінімальна зарплата буде рости відповідно до такого графіку:

  • з 1 січня 2022 - 6500 грн;
  • з 1 жовтня 2022 - 6700 грн;
  • з 1 січня 2023 - 7176 грн;
  • з 1 січня 2024 - 7665 грн.

Якщо уряду вдасться "відв'язати" мінімальну зарплату від розміру прожиткового мінімуму, то можна буде її підвищити, а разом з нею - і доходи всіх українців. А поки підвищення настільки незначне, що громадяни його на собі не відчувають.

Раніше повідомлялося, що Володимир Зеленський підписав указ, згідно з яким мінімальна зарплата лікарів в Україні буде 20 тисяч гривень.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com