В Україні хочуть запровадити нові штрафи, які стосуватимуться мешканців сіл та власників дачних ділянок. У Верховній Раді зареєстровано законопроект, ініціатори якого пропонують запровадити ліцензування діяльності щодо буріння свердловин для видобутку підземних вод. Відповідно, за відсутність такої ліцензії доведеться розплачуватися із власної кишені.
Якщо нардепи проголосують за цей проект, то такий вид діяльності, як буріння свердловин в Україні, потрібно буде ліцензувати в порядку, передбаченому законодавством.
Ліцензії потрібно отримувати у Держгеонедра. Автор законопроекту переконаний, що таким чином у країні вдасться позбутися незаконної діяльності щодо буріння артезіанських свердловин.
Це ж стосується їх ліквідації або тампонування, а також незабезпечення ліквідаційного санітарно-технічного тампонажу свердловин для добування підземних вод після припинення їх експлуатації.
У законопроекті пропонується внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення такі штрафи:
- За буріння свердловин для видобутку підземних вод без ліцензії на провадження відповідного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню згідно із законом – від 17 до 34 тис. грн, а у разі повторного порушення – від 51 тис. грн.
- За незабезпечення ліквідаційного санітарно-технічного тампонажу свердловин для видобутку підземних вод після припинення їх використання – штраф від 34 до 51 тис. грн., за повторне порушення протягом року – до 68 тис. грн.
У статті 23 Кодексу України "Про надра" зазначається, що українці мають право отримувати корисні копалини на своїх земельних ділянках у вигляді підземних вод. Використовувати цю воду тільки для господарських, питних та побутових потреб. На сьогоднішній день платити за це не потрібно, так само як і отримувати будь-які дозвільні документи.
Раніше повідомлялося, що українців штрафуватимуть від 1700 до 3655 гривень за продаж первоцвітів.