АТБ та Сільпо продовжують закривати свої магазини та роздають українцям залишки продуктів

Автор: Лобанова Єлизавета

Популярні мережі супермаркетів під час війни вимушені були закритися у містах, які потерпають від постійних обстрілів. Керівництво компаній АТБ та Fozzy Group (Сільпо, Фора) тимчасово закрило деякі магазини, і після завершення війни обіцяють їх відкрити. Частина супермаркетів продовжує працювати у звичному режимі.

АТБ та Сільпо продовжують закривати свої магазини та роздають українцям залишки продуктів - today.ua

За даними Асоціації рітейлерів, за період війни в Україні закрилося 580 продуктових магазинів (міні- та супермаркетів) – це 17% від загальної кількості. Частина магазинів зруйнована через війну, інші – закриті у тимчасово окупованих містах або там, де точаться бої.

Магазини мережі Fozzy Group (Сільпо, Фора) наразі не працюють у Маріуполі, Сєвєродонецьку, Лисичанську та Бердянську. За місяць війни було зруйновано 59 магазинів мережі, ще 200 тимчасово зачинилися.

Найчастіше закриття магазинів пов'язане з оптимізацією роботи мереж, адже в умовах війни логістика ускладнюється, і забезпечувати товарами усі магазини дуже складно. Частина магазинів працює як складські приміщення.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

АТБ-маркет також тимчасово призупинив роботу ряду магазинів у Києві та області, Харкові, Сумах, Чернігові, Миколаєві, Херсоні, Черкаській та Чернігівській областях. Час від часу деякі з магазинів відкриваються, коли воєнна ситуація стабілізується.

Мережа АТБ пішла по принципу формування опорних магазинів, коли товари завозяться у магазин на п'ять–сім днів. По можливості, покупців забезпечують продуктами харчування першої необхідності, але їх дуже швидко розкуповують. Також частину продуктів магазини віддають безкоштовно малозабезпеченим сім'ям з дітьми, літнім людям та людям з інвалідністю у якості гуманітарної допомоги.

До війни основну частину продуктів привозили постачальники до розподільних центрів, звідки сформований вантаж відправлявся до конкретних міст і магазинів самим ритейлером або аутсорсинговою компанією. І невеличку частину постачальники безпосередньо зі своїх складів постачали до магазинів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На початку війни багато постачальників призупинили виробництво та постачання і тільки зараз починають вибудовувати логістику. Багато складів та магазинів зруйновано, так само як і дороги до них. АТБ-маркет не має повного доступу до деяких розподільних центрів у зонах бойових дій, у Fozzy Group в Ворзелі повністю пограбували центральне виробництво, тимчасово не працює розподільний центр на сході країни. В АТБ-маркеті вже почали доставляти товари залізничним транспортом до Дніпровського, Київського, Львівського та Одеського регіонів, але на це йде більше часу. Магазини АТБ у Чернігові та передмістях Києва також поступово починають відкриватися.

Нагадаємо, мережа АТБ під час війни відкрила новий супермаркет на Львівщині. 

Головне