Маркування продуктів в Україні не відповідає їхньому хімічному складу: більшість виробників обманюють покупців

Автор: Марченко Любов

В Україні маркування продуктів часто-густо не відповідає дійсності. У середньому семеро з десяти виробників дають недостовірну інформацію щодо хімічного вмісту товарів. Таким чином, купуючи продукти, покупці переважно не знають, що їм продають шкідливі харчі. А дізнавшись про фальсифікацію, вже не довіряють жодному із вітчизняних виробників.

Маркування продуктів в Україні не відповідає їхньому хімічному складу: більшість виробників обманюють покупців - today.ua

На таку проблему, що пов'язана з недовірою покупців до вітчизняного виробника, зокрема, вказує директор департаменту технології, якості та безпечності харчових продуктів МХП Олена Косюк. Про це йшлося під час обговорення теми про роль збалансованого харчування в сучасній продовольчій системі України.

"Працювати в такому репутаційному фоні та доводити споживачу, що конкретний виробник працює чесно, виконуючи усі встановлені в країні норми до харчових продуктів, вкрай важко", - зауважує спеціалістка.

 

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Стало відомо, що буде з цінами на бензин та дизельне паливо найближчим часом

Маркування продуктів в Україні не відповідає їхньому хімічному складу: більшість виробників обманюють покупців

Та навіть якщо продукти не містять шкідливих домішок або містять їх зовсім небагато, то віднести їх безумовно до збалансованого харчування неможливо, каже експерт із питань формування державної політики щодо здорового способу життя та факторів ризику Тетяна Скапа.

Коментуючи свою думку, експертка навела приклад зі звичайним хлібом. У ньому начебто немає шкідливих домішок. Але при цьому вміст солі перевищує норматив у кілька разів. Аналогічна ситуація також із консервами та м'ясо-ковбасними виробами. У гонитві за кращими смаковими якостями виробники кладуть у свій продукт стільки солі, що її вміст не витримує ніякого порівняння із нормативним.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"На жаль, виробники з метою підвищення смакових якостей додають сіль і через це ми не можемо відносити такі продукти до збалансованого харчування", - зазначила Тетяна Скапа.

Нагадаємо, ціни на продовольство за рік виросли на третину. При цьому експерти ринку продовольства кажуть, що вони продовжать зростати.