Київстар, Vodafone та lifecell вводять плату за роумінг для українських біженців

Автор: Лобанова Єлизавета

Українські мобільні оператори скасовують плату за роумінг для біженців у Європі. За час війни кількість дзвінків за кордоном з номерів українських мобільних операторів зросла у рази, а використання мобільних даних – у 22 рази. Однак поки що безкоштовний роумінг не введений на законодавчому рівні, тому оператори змушені зробити послугу знову платною, як було до війни.

Київстар, Vodafone та lifecell вводять плату за роумінг для українських біженців - today.ua

Так, Vodafone оголосив своїм абонентам у Європі про запровадження плати за роумінг з 12 січня 2023 року. Послуга коштуватиме 50 гривень на місяць. До пакету входитиме 10 ГБ мобільного інтернету, 100 хв на розмови (70 хв у мережі, 30 хв на інші напрямки). Вартість базових тарифів складатиме: 50 грн/100 Мб, 40 грн/10 хв, 15 грн/15 SMS.

Київстар поки що залишає безкоштовною послугу "Роумінг як вдома" для своїх абонентів, але вже незабаром перейде до платних тарифів. На сьогоднішній день спеціальні умови роумінгу працюють у 27 країнах. Абонентам потрібно підключити один із актуальних тарифів, до яких включено послугу "Роумінг як вдома". У межах старих тарифів послуга не діє.

Мобільний оператор також повідомив про додаткові пакети мегабайтів у роумінгу. Клієнтам налічується від 2 тис. до 20 тис. Мб, залежно від тарифу. А якщо мегабайтів у тарифі клієнтам буде замало – можна замовити ще й пакети за окрему плату, від 1 до 10 ГБ у кожному.

Популярні зараз

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

В Укренерго заявили про скорочення періоду відключень електроенергії: як діятимуть графіки 22 червня

За чотири штрафи можна купити квартиру: в Україні підвищили суми стягнень з роботодавців

Київстар, Vodafone та lifecell вводять плату за роумінг для українських біженців

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Lifecell повідомив про збільшення обсягу послуг за межами України з 1 січня, але про подорожчання поки що не йдеться. До 30 червня 2023 року мобільний оператор продовжив акцію "Гігабайти без кордонів" у 32 країнах. А до 28 лютого 2023 року діятиме акція "Хвилини для України". В її рамках залежно від тарифного плану буде нараховано від 100 до 300 хвилин, які можна буде використовувати для вхідних та вихідних дзвінків до України. Акцію можуть скористатися абоненти lifecell у восьми країнах: Польщі, Молдові, Румунії, Словаччині, Бельгії, Люксембурзі, Франції, Іспанії.

Раніше повідомлялося, що з 20 січня Vodafone підвищив вартість популярного тарифу Vodafone SuperNet Start 2019.