Київстар, Vodafone та lifecell ввели плату за роумінг в ЄС: названо найдешевші тарифи

Київстар, Vodafone та lifecell урізали пакети послуг своїм абонентам та ввели плату за розмови в роумінгу. З початку війни українські мобільні оператори скасували абонплату абонентам, які виїхали за кордон. Однак через рік абонплату за тарифи в роумінгу операторам довелося таки повернути.

Київстар, Vodafone та lifecell ввели плату за роумінг в ЄС: названо найдешевші тарифи - today.ua

Розцінки за послуги зв'язку стали ближчими до тарифів загальної зони роумінгу ЄС, проте ціни все одно нижчі, ніж були до 24 лютого 2022 року. Справа в тому, що протягом 2022 року для українських мобільних операторів діяли пільгові умови, які іноді були вигіднішими за середні тарифи в загальній зоні роумінгу. Завдяки цьому Київстар, Vodafone та lifecell надавали клієнтам повний обсяг послуг у тарифах, у тому числі з великим обсягом гігабайтів за ціною їх стандартного тарифу на території України.

На початку 2023 року українські та європейські оператори оновили домовленості, і тепер між ними передбачено вже не "благодійні", а комерційні умови. Про нові тарифи на роумінг абонентам повідомили у SMS-повідомленнях.

Київстар, Vodafone та lifecell ввели плату за роумінг в ЄС: названо найдешевші тарифи

Який роумінг пропонують мобільні оператори України

Так, абоненти Vodafone з бюджетним тарифом за 145 грн на місяць отримали повідомлення про необхідність доплатити 50 грн за 10 ГБ і 100 хвилин на розмови в країнах ЄС. У дорожчих тарифах оператора надається роумінг без доплати. Таким чином, мінімальний тариф на роумінг від Vodafone складає 150 грн на місяць.

У найдешевших тарифах Київстар пільгові умови роумінгу перестали діяти. Щоб користуватися доступним зв'язком у 27 країнах ЄС, абонентам потрібно перейти на нові дорожчі тарифи. Послуга роумінгу доступна у тарифі "Ваш вибір" вартістю 175 грн. на місяць. Абоненти за цю суму отримають 2,5 ГБ безкоштовного мобільного інтернету та 100 хвилин на дзвінки до європейських країн.

Мобільний оператор lifecell продовжив на 2023 рік дію акції "Гігабайти без кордонів" у 32 країнах. За умовами акції "українські" гігабайти з тарифних пакетів будуть доступні для використання за кордоном.

Раніше повідомлялося, що Київстар відключить домашній інтернет деяким українцям.