Квартири в котеджних містечках: скільки коштує така нерухомість у різних регіонах України

Нерухомість у котеджних містечках для багатьох здається недоступною та шалено дорогою. Проте, під час війни ціни на таке житло змінилися. На початку березня 67% котеджних містечок в Україні відновили продажі після тривалої паузи. Скільки коштує квадратний метр такого житла, розповіли спеціалісти порталу ЛУН.

Квартири в котеджних містечках: скільки коштує така нерухомість у різних регіонах України - today.ua

Після початку повномасштабної війни на ринку котеджних містечок України почалися продажі 80 нових проектів, загалом на початок березня 2023 року продається 522 проекти. Ще у 94 котеджних містечках продаж житла стартував після початку війни. Більшість із них розташовані у Київській (28), Львівській (17), Івано-Франківській (13) областях та у Києві (8).

Якщо брати весь ринок нерухомості в Україні, то зараз у Києві та області проекти котеджних містечок займають 67% всього ринку. На другому місці — Львівська область (12%), далі йдуть Івано-Франківська (6%) та Одеська (4%) області.

Квартири в котеджних містечках: скільки коштує така нерухомість у різних регіонах України

На сьогоднішній день попит на житло у котеджних містечках становить 41% довоєнного показника, що є найвищим показником за період активних бойових дій. Це вкотре демонструє те, що ринок нерухомості поступово оживає.

Найчастіше покупці обирають об'єкти у Києві площею 101-150 кв. та до 100 кв. м, у Львові та області – 101-150 кв. м та 151–200 кв. м.

Середня вартість 1 кв. м у котеджному містечку середнього класу у Києві становить $1040/кв. м, у Київській області – $900/кв. м. У Львові та області ціни практичні не відрізняються – $1000/кв. м та $820/кв. м відповідно.

Раніше повідомлялося, як змінилися ціни на оренду квартир у різних областях України.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua