Курс долара в Україні відновив зростання: скільки коштує валюта 14 квітня

У середу, 14 квітня, курс долара підвищився до 28,01 грн/долар. Це перший стрибок валюти за останні 1,5 місяці.

Курс долара в Україні відновив зростання: скільки коштує валюта 14 квітня - today.ua

У порівнянні зі вчорашнім днем, долар подорожчав на вісім копійок і перетнув позначку 28 грн. За тиждень, з 7 по 14 квітня, гривня ослабла по відношенню до американської валюти на 18 копійок.

Євро в свою чергу виріс ще на чотири копійки - до 33,32 грн/євро. Це також максимальні показники курсу європейської валюти з початку березня. Курс долара в Україні відновив зростання: скільки коштує валюта 14 квітня Експортери почали активно скуповувати валюту, і сьогодні ця тенденція продовжиться. Вплине на підвищення курсу долара і погашення старих випусків ОВДП на 13,2 млрд грн.

Зазначається, що в разі надмірно динамічного зростання котирувань, Нацбанк сьогодні надасть підтримку гривні, і торги пройдуть в діапазоні 28-28,2 грн/долар.

За прогнозом банкірів, до кінця тижня очікується незначне зниження курсу долара до гривні. Долар на міжбанку через кілька днів, коли закінчаться торги, опуститься 27,8 -27,9 грн/долар, але не нижче.

До більш істотного зниження курсу долара США по відношенню до гривні може привести тільки наявність пропозиції іноземної валюти на внутрішньому ринку. В 2021-му році цього не очікується, оскільки з початку року інвестори-нерезиденти виявляють дуже стриманий інтерес до українських ОВДП, на відміну від попередніх років.

Раніше повідомлялося, що Україна може отримати від МВФ 2,7 мільярда доларів, які витратить на відновлення економіки після коронавіруса.

ДЖЕРЕЛОsegodnya.ua