Today.ua

Курс долара в Україні: експерти порадили, коли краще купувати валюту

Курс долара в Україні майже стабілізувався. Ще попереднього тижня він стрибав то вниз, то вгору, причому деколи відразу на 20 копійок. І це змушувало багатьох нервувати. Але вже на тижні, що минув, долар поводився набагато спокійніше, що дало підстави аналітикам говорити: "американець" вгамувався і чекає свого зоряного часу.

Доларові стрибки упродовж останніх двох тижнів не можна виділити як тенденцію, кажуть експерти. Радше, це була ситуативна реакція на тимчасовий дефіцит на валютному ринку. Але тепер пропозиція долара упевнено переважає над попитом. І підстав для його росту немає ніяких.

Зараз доларом торгують здебільшого пересічні громадяни, які виймають свої валютні заощадження, аби потратити їх на літню відпустку. Крім того, трохи почали продавати долари й агровиробники-експортери, що збувають врожай за кордоном. Однак великої тектонічної активності на ринку валюти немає. Літо – традиційна пора штилю на валютному ринку.

"За вікном спекотно, на міжбанківському валютному ринку холодно, ділова активність близька до "замерзання". Схоже, що долар починає впадати в літню сплячку", - каже президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Абсолютно згодний із колегою і член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. Він також вважає, що влітку від курсу долара не слід чекати великих коливань.

"Літо – період дефляції і відпусток, період очікування вересня, коли повернеться з відпусток бізнес. З осені він почне проявляти значний інтерес до долара для забезпечення імпортних контрактів, а держава виплачуватиме мільярдні борги. Ось тоді девальвація очікувана і серйозна, не менше 28 грн/долар. Я би назвав липень і серпень тривалим затишшям перед бурею", - каже Пендзин.

 

Зараз на українському валютному ринку трохи скуповують долар, поки він дешевий, нерезиденти. І в цьому є небезпека. Адже, за найменшого погіршення економічної ситуації в Україні (а в нас погіршення ситуації – звична річ, - авт.) вони почнуть виводити свої валютні капітали з нашої країни.

"Існує ризик відтоку капіталу нерезидентів, особливо якщо погіршаться настрої на світових майданчиках. Світові інвестори побоюються: відновлення економіки досягло піку, що відбивається в інформації, що публікується статистикою. Негативом залишається напружена ситуація на Донбасі, зростання цін на газ, пауза співпраці України з МВФ", - припускає керівник відділу аналітики ГК Forex club Андрій Шевчишин.

Що буде з курсом долара наступного тижня

Курс долара може ще трохи знизитись. Проте його падіння не буде великим, кажуть обидва експерти.

"Коливання курсу будуть в коридорі 27,1-27,3 грн/долар", - уточнив Пендзин.

На які гроші робити ставку українцям

Хто хоче заробити на курсі валют, тому не слід квапитись із купівлею долара. Гривня усе ще буде міцна. І найкраще зараз заробляти на короткострокових (не довше, ніж на один місяць) вкладах у гривні.

"Інвестувати в долари можна починати з середини серпня, у вересні курс піде вгору", - радить Олександр Охріменко.

Водночас, його колега Андрій Шевчишин каже, що найкраще зараз вкладатись у долар тим, хто налаштований на довгострокові заощадження грошей і не квапиться одержати прибуток від вкладу вже зараз.

Ймовірно, долар ще здешевшає, але вже зараз можна починати його купувати. Сприятливий для купівлі період триватиме майже до кінця літа. А вже з осені курс долара буде не спинити, каже аналітик.

Нагадаємо, за прогнозами старшого аналітика Альпарі Вадима Іосуба наступного тижня долар може знизитись на 20 копійок. Тоді й настане найбільш сприятливий момент для його купівлі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ