Курс долара в лютому: скільки триватимуть валютні гойдалки, і що очікувати від гривні

Автор: Лобанова Єлизавета

Курс долара минулого тижня завмер, і гривня зміцнилася на позначці 28,24 грн/ долар. Після локдауна сильних коливань валюти не відбулося, і різниця між курсами покупки і продажу долара не змінюється вже два тижні. Попит на готівку і її пропозицію з боку населення залишаються низькими. Очікується, що до 7 лютого курс долара має шанси зміцнитися до 28 грн/долар.

Курс долара в лютому: скільки триватимуть валютні гойдалки, і що очікувати від гривні - today.ua

Одним з головних чинників можливого зростання курсу долара залишається співпраця з МВФ, яка все ще знаходиться під питанням. Через це прогноз експертів по курсу валют на лютий розходяться.

Так, старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб впевнений, що вартість американської валюти найближчим часом буде знижуватися, і долар на міжбанку через тиждень вже буде торгуватися близько 28,0 грн/долар.

Андрій Шевчишин з Forex Club припустив, що курс гривні буде залишатися близько чинного діапазону в 28,1-28,3 грн /долар. За його словами, ситуація на валютному ринку відносно стабільна: робота місії Міжнародного валютного фонду продовжена в Україні на 7-10 днів. Національний банк України вже відзначив прогрес в переговорах, і високо оцінює шанси щодо перегляду умов співробітництва з МФВ.

Популярні зараз

У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Аналітики Сергій Родлер і Андрій Гойл вважають, що долар буде плавно дорожчати. Це пояснюється тим, що експортери отримали відшкодування ПДВ і повинні були знизити пропозицію валюти на міжбанку. Таким чином, на майбутньому тижні курс валют може устаканитися на значенні 28,25 грн/долар, вважають експерти.

Як відомо, МВФ ополчився на українську владу через зниження тарифу на газ. Новий кредитний транш знаходиться під загрозою, і через це Нацбанк перебуває у повній невизначеності. Українська влада готова була зберегти регульовану ціну на газ до кінця 2021 року, проте на МВФ ці вмовляння не вплинули.

Головне