Курс долара стрибне вгору вже за пару днів: скільки доведеться віддати наприкінці тижня

В Україні помітно зріс попит на валютну готівку. Через це курс долара, ймовірно, зросте вже до кінця поточного тижня. Однак великого стрибка вартості американської валюти очікувати найближчим часом не варто.

Курс долара стрибне вгору вже за пару днів: скільки доведеться віддати наприкінці тижня - today.ua

Такий прогноз дала одному з українських ЗМІ банкірка Анна Золотько.

За словами експертки, в Україні зростає попит на іноземну валюту. Нацбанк намагається втримати гривню від девальвації, виходячи з доларовими інтервенціями на валютний ринок. Завдяки такій підтримці гривня знецінюється повільно. Навіть більше, в деякі дні долар змушений відступати і втрачати якусь дещицю досягнутої вартості. Проте згодом все повертається на попередні позиції.

Отже, через підвищений попит на іноземну валюту, який спостерігається зараз, курс долара зросте. Вже наприкінці цього тижня, 11 грудня, його вартість може коливатися в діапазоні 40 – 40,80 грн., вважає Анна Золотько.

Курс долара стрибне вгору вже за пару днів: скільки доведеться віддати наприкінці тижня

Утримувати гривню від сповзання допомагатимуть також безготівкові доларові депозити, для яких американська валюта купується за гривню. Таким чином попит на готівковий долар зменшується, що сприяє зміцненню гривні.

"Популярність цього способу придбання валюти потроху зростає та відволікає частину попиту з готівкового ринку", – каже експертка.

Загалом же на тижні, що минає, попит на іноземну валюту значно перевищував її пропозицію. Через це НБУ був змушений збільшити обсяг продажу доларової готівки. Він на 40% перевищив той обсяг, що продали на попередньому тижні. Якби не допомога міжнародних партнерів, то ситуація з гривнею була би набагато розпачливішою. Адже обсяг українського експорту суттєво впав, і відповідно скоротилися власні валютні надходження.

Нагадаємо, аналітики прогнозують, що в наступному році Нацбанк підвищить офіційний курс долара до 40 гривень.

ДЖЕРЕЛОtelegraf.com.ua