Курс долара після закінчення війни: експерт розповів, що станеться з гривнею

Після війни курс долара не повинен зазнати різких змін після того, як Нацбанк скасує фіксовані курс валют і дозволить формування ринкової ціни. Правильна фінансова політика Нацбанку на початку війни і велетенська допомога західних партнерів не дадуть гривні сильно девальвувати.

Курс долара після закінчення війни: експерт розповів, що станеться з гривнею - today.ua

Такий прогноз щодо курсу долара і вартості гривні після війни дав економічний експерт Олексій Плотніков.

На думку Плотнікова, економічна ситуація в Україні почне дуже швидко входити в нормальне русло відразу після того, як вдасться досягти домовленості про мир, і Росія відведе свої війська за кордон.

Курс долара після закінчення війни: експерт розповів, що станеться з гривнею

Водночас в НБУ є всі можливості утримувати фіксований курс валют до завершення дії воєнного стану і початку стабілізації економіки. На думку Плотнікова, завдяки підтримці з-за кордону і правильним діям Нацбанку українській економіці вдасться уникнути прірви та зберегтися на плаву навіть після такої спустошливої війни.

"У нас є золотовалютний резерв, є підтримка західних урядів. Я вважаю, завдяки цій підтримці, а також заходам Кабміну і Нацбанку поточна ситуація є виграшною для гривні… Нацбанк не друкує грошей, не йде на пряму емісію, як це було на початку 90-х, жодних непрофесіональних дій немає", - відзначив експерт.

Навіть на чорному ринку курс долара кардинально не відрізняється від того, що зафіксований НБУ ще на самому початку російського військового вторгнення.

Так, станом на 19 березня 2022 курс долара на чорному ринку становить:

  • у купівлі – 32,37 грн;
  • у продажу – 32,90 грн.

Отже, на думку експерта після скасування фіксованого курсу валют курс долара, поза сумнівом, виросте. Однак великого зростання побоюватись не варто. Він встановиться десь посередині мж теперішнім фіксованим курсом та курсом на чорному ринку.

Нагадаємо, фінансовий аналітик Максим Орищак, тим часом, вважає, що після війни курс долара не має бути вищим за 100 гривень.

ДЖЕРЕЛОglavcom.ua