Курс долара на початку тижня зріс: скільки коштує валюта в банках та обмінниках напередодні Нового року

Автор: Лобанова Єлизавета

Курс долара у понеділок, 26 грудня, у продажу зріс на 10 копійок – до 40,50 гривень за долар. Європейська валюта на початку передноворічного тижня також зросла у ціні – до 42,50 гривень за євро.

Курс долара на початку тижня зріс: скільки коштує валюта в банках та обмінниках напередодні Нового року - today.ua

На готівковому ринку середній курс долара по Україні на початку тижня становить у покупці в середньому 39,85 грн/долар, у продажу - 40,50 грн за долар.

Середній курс євро становить у купівлі – 41,55 грн за євро, у продажу – 42,50 грн за євро.

Щодо курсів валют у банках, то 26 грудня ПриватБанк не змінив п'ятничний курс і становить 37,50 грн за долар. Курс євро до гривні також не змінився та становить 42,20 грн/євро. Продати американську валюту у банку можна за курсом 36,65 грн/дол., євро – 41,20 грн/євро. Це найнижчий курс у порівнянні з іншими банками.

Популярні зараз

ПриватБанк назвав причину затримки виплати пенсій українців: як отримати гроші

У США оцінили підготовку РФ до ядерного удару по Україні

Українські біженці у Німеччині відмовляються від роботи, - Bild

Названо країни ЄС, які відправлять представників на інавгурацію Путіна

Укргазбанк, Універсал Банк та OTP банк продають долари по 39 грн. Курс купівлі також найнижчий в Універсал Банку та OTP банку – 40 грн за долар.

Курс долара на початку тижня зріс: скільки коштує валюта в банках та обмінниках напередодні Нового року

Нагадаємо, що офіційний фіксований курс долара, встановлений НБУ, з 21 липня становить 36,56 гривні за долар. Водночас курс євро на 26 грудня становить 38,83 гривні за євро.

Ймовірно, що після Нового року Нацбанк підвищить офіційний курс долара до 40 гривень. Такий прогноз озвучив дилер департаменту казначейства та фінансових інститутів ОТП Банку Антон Курінний.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За словами банкіра, каталізатором зростання фіксованого курсу долара можуть стати ракетні атаки супротивника, які не припиняються в Україну. Через масштабні пошкодження енергосистеми, у енергетиків зростає попит на запчастини та генератори, які купуються в основному за кордоном, відповідно, за валюту. Тому попит на іноземну валюту зростатиме.

Раніше в НБУ спрогнозували, що буде з курсом долара у 2023 році.