Курс долара до кінця тижня може зрости: банкір назвала важливий фактор

З початку 2023 року курс долара в Україні тримається на середній позначці 40,5 грн за долар. Цього тижня ця тенденція продовжиться, проте ближче до вихідних курс може підскочити. Банкір Ганна Золотько прогнозує невелике підвищення курсу на фоні зростання попиту через активізацію виплат зарплат українцям.

Курс долара до кінця тижня може зрости: банкір назвала важливий фактор - today.ua

Враховуючи збалансованість ринку, експерт не очікує на суттєве подорожчання гривні. За її прогнозом, курс на готівковому ринку до кінця тижня перебуватиме в межах коридору 40,2-40,9 гривні за долар.

Банкір поділилася спостереженнями, що минулого тижня гривня спочатку зміцнювалася, а в другій половині її спостерігалося помірне подорожчання долара.

На сьогоднішній день у банках долар можна продати сьогодні за 40 гривень, а купити за 40,55 гривні. В обмінниках долар купують у середньому за 40,23 гривні, а продають – за 40,53 гривні.

Курс долара до кінця тижня може зрости: банкір назвала важливий фактор

Офіційний фіксований курс, встановлений НБУ, з 21 липня 2022 року становить 36,56 гривні за долар. На валютний ринок впливає безліч факторів та подій, тому дуже важко спрогнозувати, коли відбудеться перехід від фіксованого до плаваючого обмінного курсу. У НБУ зазначають, що поки що підстав для цього немає.

Раніше експерт Герман Марченко спрогнозував, яким буде курс долара в Україні у лютому 2023 року.

ДЖЕРЕЛО24tv.ua